با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نگهداری شارژ تلفن همراه تا یک ماه توسط تراشه الکترونیکی!
عکس : نگهداری شارژ تلفن همراه تا یک ماه توسط تراشه الکترونیکی
.

در همین راستا پل اسکالی، وزیر فناوری گفت: نیمه‌هادی‌ها «سنگ بنای» دنیای مدرن محسوب می‌شوند و در همه‌چیز از تامین انرژی خودروهای الکتریکی گرفته تا مبارزه با بیماری‌ها حیاتی هستند. او روز شنبه از یک برنامه دو ساله به ارزش ۱.۳ میلیون پوند رونمایی کرد که به تعدادی از استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا زندگی مردم بریتانیا را متحول کند.

یکی از این شرکت‌ها MintNeuro است که یک ایمپلنت مغزی کوچک به اندازه یک دانه فلفل اختراع کرده است و با آن قصد دارد به بیماران مبتلا به پارکینسون و صرع کمک کند.

بر اساس آنچه در روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» منتشر شده، ریزتراشه گروه Vaire که می‌تواند عمر باتری گوشی‌های هوشمند را بهبود بخشد، زاییده فکر تیمی از ریاضی‌دانان دانشگاه کمبریج است. این ایده مبتنی بر طراحی یک پردازنده تراشه سیلیکونی است که برای کار کردن تقریبا به هیچ برقی نیاز ندارد؛ به این معنی که نیاز کمتری به باتری وجود خواهد داشت.اگرچه تاکنون اطلاعات کمی در مورد این موضوع در اختیار عموم قرار گرفته است، اما شان ردموند، مدیرعامل SiliconCatalyst.UK که پروژه را اجرا می‌کند، گفت: «اگر آنها واقعا بتوانند به این وعده عمل کنند، به این معنی است که شما یک تلفن همراه خواهید داشت که یک ماه شارژ نگه می‌دارد.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین