با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چرا اندرویدی‌ها زودتر گوشی خود را تعویض می‌کنند؟
عکس : چرا اندرویدی‌ها زودتر گوشی خود را تعویض می‌کنند؟
.

طبق نظرسنجی سایت آماری CIRP در سپتامبر ۲۰۲۳، کاربران گوشی ‌هایی که از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کنند زودتر از کاربران آیفون با سیستم عامل iOS گوشی خود را تعویض می‌کنند، اما دلیل این کار چیست؟

طبق آمار منتشر شده توسط سایت CIRP، کاربران گوشی ‌های آیفون درمقایسه‌ با دارندگان موبایل‌های اندرویدی، مدت زمان بیشتری از یک مدل موبایل استفاده می‌کنند.رقابت در بازار موبایل باعث شده تا میزان فروش و وفاداری کاربران به موبایل‌های هر کدام از دو سیستم‌عامل مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته CIRP، نحوه استفاده از گوشی‌ها در ایالات‌متحده باعث شده که علیرغم محبوبیت بیشتر آیفون، فروش این گوشی برابر با موبایل‌های اندرویدی باشد. چراکه صاحبان آیفون، گوشی خود را بیشتر از کاربران اندرویدی نگه می‌دارند.

براساس آمار، تنها ۱۰ درصد از کاربران آیفون کمتر از یکسال پس از خرید گوشی، به سراغ مدل جدید آیفون می‌روند. درحالی که ۲۳ درصد از کاربران گوشی‌های اندرویدی در کمتر از یکسال گوشی جدیدی می‌خرند.

همچنین ۶۱ درصد از کاربران iOS گوشی آیفون خود را بیش از دو سال استفاده می‌کنند که این رقم در میان کاربران اندرویدی به ۴۳ درصد می‌رسد.

پایین بودن میانگین قیمت گوشی‌های اندرویدی نسبت به آیفون‌ها، از مهمترین دلایل تعویض زود به زود گوشی در بین کاربران اندروید است. همچنین به دلیل اینکه برخی از شرکت‌های اندرویدی بر خلاف آیفون که در هر سال تنها یک مدل به بازار عرضه می‌کند، سالیانه از دو پرچمدار مختلف رونمایی می‌کنند، میل به تعویض و ارتقا گوشی را در بین کاربران گوشی‌های تحت سیستم‌عامل اندروید بیشتر می‌کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین