با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
راه‌اندازی شبکه ردیابی گوشی گم شده توسط گوگل
عکس : ردیابی گوشی گم شده

شرکت گوگل شبکه «Find My network» را برای کاربران اندروید عرضه کرد. این ویژگی از یک شبکه برای کمک به کاربران اندروید استفاده می‌کند تا دستگاه‌های خود را پیدا کنند.

به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از ایمنا کاربران با استفاده از این شبکه می‌توانند سایر دستگاه‌های اندروید خود را حتی زمانی که آفلاین هستند، پیدا کنند. کاربران در سری گوگل پیکسل ۸، می‌توانند گوشی را حتی زمانی که خاموش هستند یا شارژ باتری آن‌ها تمام شده است، پیدا کنند.

این شبکه از ماه می (اردیبهشت-خرداد) از تگ‌های جدید ردیاب بلوتوث Chipolo و Pebblebee پشتیبانی می‌کند تا با قرار دادن این تگ‌ها در کیف پول و کلید بتوانید از شبکه برای ردیابی آن‌ها استفاده کنید. همچون آی او اس، می‌توانید دسترسی به تگ‌های خود را با چندین کاربر به اشتراک بگذارید.

تگ ها مفید هستند اما امکان سو استفاده نیز دارند زیرا شبکه Find My Device از هشدارهای ردیابی ناخواسته در سراسر اندروید و آی‌اواس پشتیبانی می‌کند، بنابراین اگر تگ ردیابی که متعلق به شما نیست نزدیکتان در حرکت باشد اعلانی دریافت خواهید کرد.

هدفون‌های JBL و Sony نیز به‌زودی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری دریافت می‌کنند تا بتوانند با استفاده از شبکه مکان‌یابی شوند.

شبکه ارتقایافته Find My Device از دستگاه‌های دارای اندروید ۹ یا بالاتر پشتیبانی می‌کند. این شبکه ابتدا در ایالات متحده و کانادا عرضه شده و گوگل اعلام کرده است آن را برای تمام جهان عرضه خواهد کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین