با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آیا ریست فکتوری برای «تمیز کردن» گوشی قبل از فروش کافی است؟
عکس : ریست فکتوری
.

نکته قابل توجه این است که بر اساس مطالعه اخیر انجام شده توسط دانشگاه هرتفوردشایر، که نشان می‌دهد بازیابی عکس‌ها، ایمیل‌ها، متون و سایر اسناد از دستگاهی که ریست شده است، هنوز امکان‌پذیر است. ریست فکتوری همه چیز را حذف نمی‌کند.به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا ارزش گوشی‌های قدیمی با محتویات گرانبهای آنها سنجیده می شود، اما اگر می‌خواهید گوشی قدیمی خود را با گوشی جدید جایگزین کنید، چندین مرحله وجود دارد که قبل از فروش آن باید انجام دهید تا محتویات خود را حفظ کنید، از جمله داده‌ها، تصاویر و پیام‌ها.

ابتدا باید مطمئن شوید که قبل از پاک کردن محتویات گوشی قدیمی و فروش آن، یک نسخه پشتیبان از دیتا تهیه کرده‌اید یا همه داده‌های مورد نیاز به خصوص عکس‌ها را از گوشی قدیمی منتقل کرده‌اید، اما در نظر داشته باشید که برخی از مراحل پشتیبان‌گیری منجر به حذف بعضی اطلاعات شخصی و برگرداندن گوشی به وضعیتی می‌شود که برای اولین بار آن را از جعبه درآورده‌اید!


ریست فکتوری (بازگشت به تنظیمات کارخانه)

اگر آیفون دارید، به Settings بروید، سپس General را انتخاب کنید، به پایین بروید و به Transfer یا Reset iPhone بروید و روی Erase All Content and Settings ضربه بزنید، از شما خواسته می‌شود که این فرآیند را تأیید کنید و ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

ریست فکتوری و بازگشت به تنظیمات کارخانه
عکس : ریست فکتوری و بازگشت به تنظیمات کارخانه

اگر گوشی اندرویدی دارید، تنظیم کارخانه بسته به سازنده گوشی متفاوت است، به تنظیمات سیستم بروید، سپس تمام داده‌ها را پاک کنید (بازنشانی به تنظیمات کارخانه ). در نهایت همه داده‌ها را دوباره پاک کنید.

اگر گوشی شما سامسونگ گلکسی است، به تنظیمات بروید، سپس General Management، و بعد Reset، و Factory data reset را انتخاب کنید، سپس به پایین بروید و روی "Reset"، و در نهایت روی "Delete All" کلیک کنید، و در اینجا ممکن است به وارد کردن جزئیات حساب سامسونگ خود نیاز داشته باشید.

نکته قابل توجه این است که بر اساس مطالعه اخیر انجام شده توسط دانشگاه هرتفوردشایر، که نشان می‌دهد بازیابی عکس‌ها، ایمیل‌ها، متون و سایر اسناد از دستگاهی که ریست شده است، هنوز امکان‌پذیر است. ریست فکتوری همه چیز را حذف نمی‌کند.رونویسی داده ها

اگر می‌خواهید مطمئن باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند به داده‌های شخصی شما دسترسی داشته باشد، می‌توانید داده‌های خود را با دیتای دیگر جایگزین کنید. این امر باعث می‌شود که هر کسی، صرف نظر از اینکه چقدر ماهر باشد، نتواند اطلاعات قدیمی شما را بازیابی کند، و اینگونه اطلاعات شخصی شما غیرقابل بازیابی است.

رونویسی داده ها باعث می شود تا اطلاعات گوشی شما غیرقابل باگشت و ریکاوری باشد
عکس : رونویسی داده ها باعث می شود تا اطلاعات گوشی شما غیرقابل باگشت و ریکاوری باشد

اپلیکیشن‌هایی هست که شما را قادر می‌سازد تمام دیتای گوشی را بدون نگرانی پاک کنید.

ترجیحاً از یک برنامه خاص از فروشگاه گوگل پلی یا اپ‌استور، مانند "iShredder" یا "Shreddit" استفاده کنید، زیرا این برنامه‌ها از تکنیک‌های خرد کردن برایاز بین بردن دائمی داده‌ها به صورت دیجیتالی استفاده می‌کنند. پس از اتمام کار برنامه‌ها، می‌توانید ریست فکتوری را انجام دهید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین