با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل آمار استفاده از iOS 16 و iPadOS 16 را اعلام کرد
عکس : iOS 16 و iPadOS 16
.
اپل در آستانه معرفی سیستم‌عامل‌های جدید iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 در رویداد WWDC 2023 که در روز ۱۵ خرداد برگزار خواهد شد، آمار استفاده از iOS 16 و iPadOS 16 را منتشر کرده است. این آمار توسط داده‌های اپ استور تا تاریخ ۱۰ خرداد جمع‌آوری شده‌اند.

۸۱ درصد آیفون‌ها و ۷۶ درصد آیپدها از iOS 16 و iPadOS 16 استفاده می‌کنند
اپل معمولا آپدیت‌های نرم‌افزاری خود را تا پنج سال بعد از عرضه دستگاه‌ها منتشر می‌کند. این شرکت آپدیت iOS 16 را در مهرماه سال گذشته عرضه کرد و حالا اعلام کرده این سیستم‌عامل روی ۸۱ درصد آیفون‌ها نصب شده است. البته اگر ما فقط آیفون‌های عرضه‌شده در چهار سال اخیر (از سری آیفون ۱۱ تا آیفون ۱۴) را در نظر بگیریم این آمار به ۹۰ درصد می‌رسد
از ۱۹ درصد باقیمانده، ۱۳ درصد آیفون‌ها آپدیت iOS 15 و ۶ درصد بقیه iOS 14 و نسخه‌های پایین‌تر را اجرا می‌کنند. لازم به ذکر است که iOS 16 کماکان با آیفون ۸ و مدل های جدیدتری که در سال ۲۰۱۷ و بعدتر معرفی شدند سازگار است.

در بخش تبلت، ۷۱ درصد همه آیپدها سیستم عامل iPadOS 16 را اجرا می‌کنند که اگر فقط آیپدهای چهار سال اخیر را در نظر بگیریم، این عدد به ۷۶ درصد می‌رسد. با این‌حال، ۱۸ درصد آیپدها همچنان از iPadOS 15 و ۶ درصد آن‌ها از نسخه‌های پایین‌تر استفاده می‌کنند. گزارش اپل اضافه کرده است که ۲۰ درصد از کل آیپدها iOS 15 و ۹ درصد آن‌ها iPadOS 14 و نسخه های قدیمی را اجرا می‌کنند.
حالا باید ببینیم با معرفی iOS 17 و iPadOS 17 در روزهای آینده و عرضه آن‌ها در انتهای سال ۲۰۲۳ چند درصد از کاربران آیفون و آیپد این نسخه‌های جدید را نصب خواهند کرد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین