با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مشخصات فنی نمایشگر سری پیکسل ۸ فاش شد: نمایشگر روشن‌تر و نرخ نوسازی بالاتر
عکس : نمایشگر سری پیکسل ۸
.
برای توسعه یک گوشی عالی، نیاز به یک نمایشگر باکیفیت نیز است چرا که نمایشگر یکی از مهمترین عوامل موفقیت گوشی هوشمند محسوب می‌شود. خوشبختانه گوشی‌های گوگل در این زمینه بسیار خوب ظاهر شده‌اند و از ویژگی‌های قابل توجهی مانند تولید رنگ‌های بسیار دقیق بهره می‌برند. با این وجود، کاربران انتقاداتی در زمینه روشنایی نه چندان زیاد نمایشگر و نبود قابلیت نرخ نوسازی پویا سری گوشی‌های پیکسل داشته‌اند.

از آن سو، گوگل همیشه در گوشی‌های خود از پنل‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کند. برای مثال، نمایشگر پیکسل ۷ پرو در عین بهره‌گیری از ویژگی‌های مثبتی مانند کیفیت مناسب، در برخی از شرایط روشنایی چندان بالایی ندارد که باعث ضربه زدن به تجربه کاربری می‌شود.

حالا اما براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد گوگل با عرضه سری پیکسل ۸ به انتقادات کاربران و کارشناسان پاسخ خواهد داد. افشاگری برجسته به نام Kamila Wojciechowsak جزئیات فنی نمایشگر سری پیکسل ۸ را به اشتراک گذاشته است که خبر از نمایشگر روشن‌تر و نرخ نوسازی بالاتر این سری پرچمدار می‌دهد.

طبق این گزارش، گوگل اندازه نمایشگر سری پیکسل ۸ را مقداری تغییر خواهد داد. در این راستا، پیکسل ۸ از نمایشگر کوچک‌تر ۶٫۱۷ اینچی بهره خواهد برد. برای مقایسه، پیکسل ۷ به نمایشگر ۶٫۳ اینچی مجهز است. پیکسل ۸ پرو اما با اندازه نمایشگر مشابه ۶٫۷ اینچی نسل قبلی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. البته ظاهرا نسخه پرو سری پیکسل ۸ از نمایشگر تخت برخوردار خواهد بود در حالی که پیکسل ۷ پرو با نمایشگر خمیده عرضه شده است. برخلاف نسل قبلی سری پیکسل، گوشه‌های نمایشگر سری پیکسل ۸ گردتر خواهد شد.

سری پیکسل ۸ از پنل‌های اولد استفاده خواهد کرد که حالا توسط منبع متفاوتی تامین خواهند شد. با توجه به این موضوع، نمایشگر پیکسل ۸ پرو توسط سامسونگ تامین خواهد شد و نمایشگر پیکسل ۸ نیز بوسیله دو شرکت سامسونگ و BOE تولید خواهد شد. قبلا نیز شایعه شده بود که گوگل برای نمایشگر سری پیکسل ۸ با یک شرکت دیگر به جز سامسونگ قرار منعقد خواهد کرد.

سری پیکسل ۸ همچنین برای اولین بار از زمان عرضه سری پیکسل ۶ با تغییراتی در رزولوشن نمایشگر همراه خواهد شد. در پیکسل ۸ پرو شاهد نمایشگری با رزولوشن تصویر ۲۹۹۲ در ۱۳۴۴ و تراکم پیکسلی 490ppi خواهیم بود. برای یادآوری، پیکسل ۷ پرو از نمایشگر با رزولوشن تصویر بالاتر ۳۱۲۰ در ۱۴۴۰ و تراکم پیکسلی 512ppi بهره می‌برد. رزولوشن نمایشگر پیکسل ۸ نیز بدون تغییر خواهد ماند و تنها از تراکم پیکسلی بالاتر 427ppi پشتیبانی خواهد کرد.
نسل جدید سری پرچمدار با بهبودهای قابل توجهی در زمینه روشنایی نمایشگر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو احتمالا قادر خواهند بود به ترتیب به روشنایی حداکثری ۱۴۰۰ و ۱۶۰۰ نیتی (محتوای HDR) دست پیدا کنند که در مقایسه با روشنایی ۱۰۰۰ نیتی سری پیکسل ۷ پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

نرخ نوسازی یکی از بخش‌هایی است که گوگل با آن تفاوت‌های بین دو نسخه استاندارد و پرو سری پیکسل را نشان می‌دهد. برای مثال، پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو از نرخ نوسازی ۹۰ و ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کنند. قبلتر نیز پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو از نرخ نوسازی ۶۰ و ۱۲۰ هرتزی بهره می‌برند. حالا اما به نظر می‌رسد هر دو گوشی پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی برخوردار خواهند بود.
برای اولین بار در سری گوشی‌های گوگل، پیکسل ۸ پرو از نرخ نوسازی متغیر بین ۶۰ تا ۱۲۰ هرتز استفاده خواهد کرد. در نسل‌های قبلی سری پیکسل تنها نرخ‌های نوسازی از پیش تعریف‌شده به کار رفته بود ولی حالا گوشی پرمیوم موردانتظار گوگل می‌تواند به روانی بین نرخ‌های نوسازی متغیر جابه‌جا شود. به لطف این قابلیت، نرخ نوسازی به طور دقیق با محتوای در حال پخش هماهنگ خواهد شد که با باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود.

در نهایت باید اشاره کرد که با توجه به این گزارش، به نظر می‌رسد سری پیکسل ۸ با بهبودهای قابل توجهی روانه بازار خواهد شد که محبوبیت این گوشی‌ها را در بین کاربران افزایش خواهد داد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین