با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تمام سفارش‌های پیش خرید پیکسل فولد از سوی گوگل کنسل شد!
عکس : گوشی پیکسل فولد
.
بسیاری از خریداران گوشی هوشمند Pixel Fold گوگل در حالی که کم کم به زمان تحویل آن نزدیک شده بودند، با پیام کنسل شدن سفارش از سوی گوگل روبرو شدند. علت این موضوع، عدم سازگاری اطلاعات بانک یا کارت اعتباری با میزان موجودی داخل حساب عنوان شده است. یکی از کاربران Reddit گزارش داده است که او روز 10 می سفارش خود را ثبت کرده و صبح روز گذشته، به دلیل عدم تأیید فرآیند پرداخت این سفارش کنسل شده است. مبلغ مورد نظر به حساب او بازگشت داده شده و یک ماه دیگر برای دریافت پیکسل فولد باید منتظر بماند.

به نظر می‌رسد که تیم پشتیبانی گوگل از این موضوع باخبر بوده و برخی کاربران که با بخش پشتیبانی در ارتباط بوده‌اند، اعلام کرده‌اند که این موضوع صحت داشته و آن‌ها در حال پیدا کردن راه حلی برای آن هستند. گوگل همچنین به این افراد توصیه کرده است که از ثبت سفارش جدید خودداری کنند. همچنین از آن جا که این معضل برای بسیاری از کاربران اتفاق افتاده، خطوط پشتیبانی کاملا مختل شده است.

به نظر می‌رسد که متخصصان گوگل در تلاش هستند تا این مشکل را ظرف ۱ یا ۲ روز آینده رفع و رجوع کنند. البته در این میان، برخی افراد به تذکرهای گوگل اهمیتی نداده و پس از کنسل شدن، مجددا سفارش جدیدی برای دریافت گوشی هوشمند پیکسل فولد ثبت کرده‌اند.

یکی از کاربران سفارش دهنده موضوع را چنین شرح داده است:

من با بخش پشتیبانی از طریق چت صحبت کردم و آن‌ها اعلام کردند که سفارش من لغو نشده است. بانک من هم 4 بار موضوع دریافت پول را تکذیب کرد تا این که امروز صبح از خواب بیدار شدم و با پیام دریافت مبلغ مواجه شدم. متأسفانه هیچ اطلاعیه دیگری از سوی گوگل در خصوص واریز وجه یا کنسل شدن سفارش منتشر نشد. امیدوارم همه چیز به خوبی و خوشی پیش برود. به نظر می‌رسد که از سوی گوگل، سخنان شفافی در این خصوص منتقل نشده است. لغو سفارش ناخواسته گوشی هوشمند پیکسل فولد برای بسیاری از کاربران رخ داده است.

چیزی که این موضوع را عجیب‌تر می‌کند، این است که افرادی که این محصول را پیش خرید کرده‌اند، اواخر ماه جاری میلادی منتظر آن بوده‌اند، اما متأسفانه خریداران نسخه‌های مختلف به شرح زیر باید منتظر دریافت این محصول در تاریخ‌های یاد شده باشند:
  • برای مدل 256 گیگابایتی با رنگ Porcelain: بین 30 آگوست تا 8 سپتامبر
  • برای مدل 256 گیگابایتی با رنگ Obsidian: بین 2 تا 10 آگوست
  • برای مدل 512 گیگابایتی با رنگ Obsidian: بین 13 سپتامبر تا 21 سپتامبر

درخواست از مشتریان برای منتظر ماندن بیشتر به مدت ۱ یا ۲ ماه به هیچ عنوان درست نیست و البته هنوز مشخص نیست این موضوع به گوگل، یا بانک‌هایی که تراکنش از طریق آن‌ها انجام شده برمی‌گردد؛ اما در هر صورت مشتری نباید در این خصوص مورد مجازات قرار گیرد. برای شرکتی مانند گوگل که همواره در تلاش است تا اکوسیستم پیکسل خود را به صورت جهانی عرضه کند، این موضوع می‌تواند یک تنبیه و عقب‌گرد به حساب آید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین