با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حجم سیستم عامل و رابط کاربری در سری گلکسی اس ۲۳ به بیش از ۶۰ گیگابایت رسیده است!
عکس :
.
اکثر کاربران می‌دانند که در هنگام تهیه یک گوشی هوشمند، مقداری از حافظه داخلی آن توسط سیستم عامل و رابط کاربری اشغال شده است. با توجه به افزایش حافظه گوشی‌های مدرن، این امر چندان موجب اذیت کاربران نمی‌شود؛ اما به نظر رسیده که اگر به سراغ سری گلکسی اس ۲۳ سامسونگ بروید؛ اوضاع شدیدا فرق می‌کند.شرکت سامسونگ در هفته گذشته از نسل جدید پرچمداران خود، یا همان سری گلکسی اس ۲۳ رونمایی کرد. اکنون که این دستگاه‌ها برای بررسی در دسترس برخی رسانه‌ها قرار گرفته است؛ گفته می‌شود که سیستم عامل و رابط کاربری این گوشی‌ها، بیش از ۶۰ گیگابایت فضا را به خود اختصاص داده‌اند. جهت مقایسه، اندروید ۱۳ نصب شده روی سری پیکسل ۷ گوگل، تنها ۱۵ گیگابایت حجم گرفته و رابط کاربری سامسونگ، فضایی معادل ۴ برابر آن را اشغال کرده است!

با توجه به عرضه نسخه معمولی گلکسی اس ۲۳ با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی، این مشکل جدی‌تر به نظر آمده و کاربران عملا با یک گوشی ۶۴ گیگابایتی روبرو هستند. شاید این سوال برای عده‌ای از کاربران پیش بیاید که چرا رابط کاربری سامسونگ اینقدر سنگین است؟ پاسخ این سوال، چندان پیچیده نبوده و به اپلیکیشن‌های اختصاصی رابط کاربری One UI سامسونگ بر می‌گردد.

سیستم عامل اندروید که توسط گوگل ساخته شده؛ به صورت پیش فرض اپلیکیشن‌ها اساسی مانند تلفن، پیغام‌ها، گالری، دوربین و ... را به همراه دارد؛ اما سامسونگ برای گسترش اکوسیستم خود، نسخه دیگری از این اپلیکیشن‌ها را نیز که مخصوص One UI هستند، روی محصولاتش نصب می‌کند. متاسفانه، بیشتر این اپلیکیشن‌ها حالت سیستمی داشته و امکان پاک کردن آنها نیز وجود ندارد.

در سوی دیگر، سامسونگ همچنین با شرکت‌های دیگر قرارداد‌هایی بسته و اپلیکیشن‌های آنها را نیز به صورت پیش‌فرض روی گوشی‌های خود نصب می‌کند که از جمله معروف‌ترین آنها، می‌توان به فیس‌بوک و وان درایو مایکروسافت اشاره کرد. اینگونه اپلیکیشن‌ها نیز امکان حذف شدن نداشته و کاربران تنها می‌توانند که آنها را غیر فعال کنند.

با توجه به چنین حجم بالایی که به رابط کاربری سامسونگ اختصاص یافته است؛ اکنون مشخص شده که چرا سامسونگ تنها سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند بوده که به طور همزمان، دو نسخه از سیستم عامل را روی گوشی‌هایش قرار نداده و تنها از یک نسخه استفاده می‌کند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین