با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تحریم هواوی وZTE  توسط کانادا
عکس : تجهیزات هوآوی و ZTE در کانادا ممنوع شد
.
دولت کانادا این هفته در بیانیه‌ای اعلام کرد: کانادا قصد دارد ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی کشور را از استقرار محصولات و خدمات هوآوی و ZTE در شبکه های 5G خود منع کند.

کانادا پیش از این هوآوی و ZTE را از مناطق حساس شبکه‌های 3G و 4G/LTE مستثنی کرده بود و حال دولت اصلاحاتی را در قانون ارتباطات از راه دور ارائه خواهد کرد که در آن به صورت کامل استفاده از تجهیزات جدید 5G و خدمات مدیریت شده از هوآوی و ZTE ممنوع خواهد بود و تجهیزات 5G موجود و خدمات مدیریت شده باید تا 28 ژوئن 2024 کنار گذاشته شوند.

به همین ترتیب، هرگونه استفاده از تجهیزات جدید 4G و خدمات مدیریت شده هوآوی و ZTE ممنوع خواهد بود و هرگونه تجهیزات 4G و خدمات مدیریت شده موجود باید تا 31 دسامبر 2027 کنار گذاشته شوند.

علیخان ولشی، معاون امور شرکت‌های هوآوی در قاره آمریکا، به سی‌بی‌سی گفت: «ما از سه سال قبل انتظار این اتفاق را داشتیم. ما از این موضوع ناامید شده‌ایم اما علیرغم اعلام این قانون توسط دولت، در حال حاضر هیچ منعی برای فروش تجهیزات هوآوی در کانادا وجود ندارد.»

چهار عضو دیگر ائتلاف اطلاعاتی پنج چشم (ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و نیوزلند) قبلاً ممنوعیت‌های مشابهی را اعمال کرده‌اند و در حال جایگزینی برای تعویض تجهیزات مورد بحث هستند.

فرانسوا فیلیپ شامپاین (Francois-Philippe Champagne)، وزیر صنعت کانادا، به خبرنگاران گفت که شرکت‌ها برای تعویض تجهیزات از فروشندگان چینی بازپرداخت نمی‌شوند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین