با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
معرفی 9 برنامه قطب نمای کامل و حرفه‌ای برای اندروید
عکس : برنامه قطب نما گوشی اندروید

برنامه قطب نما از سنسورهای موجود در گوشی هوشمند شما استفاده می‌کند تا به شما کمک کند در مکان‌هایی جدید و ناشناخته حرکت کنید و راه بازگشت خود به خانه را پیدا کنید. شما می‌توانید یکی از این برنامه‌ها را روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید و از آن برای مسیریابی، سنجش سرعت، محاسبه مسافت و ارتفاع استفاده کنید. اگر علاقه‌مند به استفاده از برنامه قطب نما در گوشی اندرویدی خود هستید، در ادامه این مقاله از دیجی رو با ما همراه باشید تا لیستی از بهترین برنامه‌های قطب نما برای اندروید را با شما به اشتراک بگذاریم.

1. Compass 360 Pro

<strong> Compass 360 Pro </strong>

Compass 360 Pro مسلماً بهترین برنامه قطب نما ی رایگان برای اندروید است که می‌توان از آن در مناطقی که مشکل اتصال به اینترنت دارند به راحتی استفاده کرد. این برنامه در بیشتر مواقع دقیق به نظر می‌رسد و می‌تواند به صورت آفلاین نیز به خوبی کار کند.

این برنامه دارای شمال مغناطیسی و شمال واقعی است و گزینه‌ای را نیز برای مشاهده طول و عرض جغرافیایی در اختیار شما قرار می‌دهد. می توانید از درجات اعشاری آن برای دسترسی به جهات دقیق یا از درجات اصلی برای دریافت جهات کلی استفاده کنید.

Compass 360 Pro شامل یک سرعت سنج داخلی برای ردیابی مسافت، سرعت و جهت و یک ابزار آب و هوا برای نظارت بر عناصری مانند سرعت باد، رطوبت و میزان دید است. همچنین از بسیاری از زبان‌ها از جمله اسپانیایی، فرانسوی، چینی و حتی فارسی پشتیبانی می‌کند. این ویژگی‌ها همراه با توانایی آن برای کار در هر نقطه از سراسر جهان، آن را به یک برنامه ایده آل برای مسافران و گردشگران تبدیل کرده است.

دانلود:  Compass 360 Pro  (رایگان)

2. Compass Steel

<strong>Compass Steel</strong>

Compass Steel یک برنامه قطب نمای ساده و بدون تبلیغات با قابلیت نمایش شمال واقعی و شمال مغناطیسی است. این قطب نما به دلیل دقت و اقدامات سختگیرانه حفظ حریم خصوصی، از جمله عدم جمع آوری یا ردیابی داده‌ها، مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است.

این برنامه که به صورت خودکار کالیبره و تنظیم می‌شود، دارای ویژگی جبران شیب است که به اندازه‌گیری صحیح جهات کمک می‌کند. همچنین دارای نشانگر جهت خورشید و ماه، حالت دید در شب و انواع تم‌های رنگارنگ است. شما می‌توانید فرمت مختصات مکان، واحدهای ارتفاع و تعداد جهت‌های قطب‌نما را نیز به دلخواه تغییر دهید.

دانلود: Compass Steel (رایگان به همراه خریدهای درون برنامه‌ای)

3. KTW Digital Compass

<strong>KTW Digital Compass</strong>

اگر به دنبال برنامه‌ای با طراحی ساده‌ هستید که هم شمال مغناطیسی و هم شمال واقعی را نشان دهد، KTW Digital Compass گزینه‌ای مناسب خواهد بود که همچنین شامل یک ابزار نقشه با پشتیبانی از ماهواره نیز می‌باشد.

برنامه قطب نما به شما امکان می‌دهد مکان فعلی، زاویه شیب، ارتفاع، وضعیت سنسور و قدرت میدان مغناطیسی محدوده خود را پیدا کنید. همچنین برای تعیین جهتی که با آن روبرو هستید، از جمله آزیموت یا درجه مفید است.

KTW Digital Compass که از سنسورهای مغناطیس‌سنج، شتاب‌سنج و ژیروسکوپ استفاده می‌کند، می‌تواند برای کارهای مختلفی از جمله کالیبره کردن آنتن تلویزیون، رصد کردن صورت‌های فلکی و شناسایی جهت قبله استفاده شود. این برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد یک نشانگر جهت اضافه کنید و خوانش‌های کمتر دقیق را کالیبره کنید. برای کالیبره کردن هم کافیست تا دستگاه خود را در یک مسیر به شکل 8 انگلیسی حرکت دهید.

دانلود: KTW Digital Compass (رایگان به همراه خریدهای درون برنامه‌ای)

4. Fulmine Software Compass

Fulmine Software Compass

این برنامه قطب نما پر از ویژگی‌های کاربری بوده و دارای قابلیت تشخیص شمال مغناطیسی و واقعی با فرمت‌های طول و عرض جغرافیایی بسیار است و از استفاده از کدهای مکان به جای آدرس خیابان‌ها پشتیبانی می‌کند. این باعث می‌شود در مناطقی که آدرس خیابان ندارند مفید باشد.

این برنامه از اعلان‌های نوار وضعیت برای دسترسی آسان‌تر در صفحه قفل یا هنگام استفاده از برنامه‌های دیگر پشتیبانی می‌کند. همچنین به شما امکان می‌دهد مکان فعلی خود را علامت‌گذاری کنید تا به سرعت به جایی که از آنجا آمده‌اید پیمایش کنید و مختصات GPS را روی نقشه کپی و جایگذاری کنید.

این برنامه به مجوزهای غیر ضروری نیاز ندارد و بدون اتصال داده یا GPS نیز کار می‌کند. علاوه بر این، از بسیاری از زبان‌ها از جمله ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی و ترکی پشتیبانی می‌کند.

دانلود: Compass (رایگان) | Compass Pro (2.49 دلار)

5. Compass & Altimeter

Compass & Altimeter

Compass & Altimeter یک برنامه قطب نما با رابط کاربری ساده است. در حالی که این برنامه به صورت آفلاین کار می‌کند، اما برای مشاهده آدرس مکان فعلی خود به اتصال اینترنت نیاز خواهید داشت.

این برنامه ارتفاع واقعی شما و چندین فرمت را برای طول و عرض جغرافیایی نشان می‌دهد. همچنین زمان طلوع و غروب خورشید را نشان می‌دهد و از سیستم‌های مختصات متعدد، از جمله شبکه سوئیس و شبکه ملی بریتانیا پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر این، از UTM (مخفف Universal Transverse Mercator) برای تخصیص مختصات در سطح زمین و EGM96 (مدل گرانشی زمین) برای ارجاع زمین‌شناسی پشتیبانی می‌کند.

دانلود: Compass & Altimeter (رایگان به همراه خریدهای درون برنامه‌ای)

6. Compass Galaxy

Compass Galaxy

Compass Galaxy یک برنامه قطب نمای ساده برای اندروید است که به مجوزهای غیر ضروری نیز نیازی ندارد. به لطف رابط کاربری ساده و حداقل ویژگی‌های آن، این برنامه بسیار مبتدی پسند است.

برنامه Compass Galaxy به صورت رایگان عرضه شده و تبلیغات بسیار کمی دارد و از حافظه دستگاه نیز در حد بسیار کمی استفاده می‌کند. همچنین هر زمان که نیاز به کالیبراسیون داشته باشد به شما اطلاع می‌دهد، که می‌توانید به راحتی با انجام یک حرکت «شکل 8» با دستگاه خود این کار را انجام دهید.

دانلود: Compass Galaxy (رایگان)

7. Compass Steel 3D

<strong>Compass Steel</strong> 3D

ShotX.ir@6Ads6

Compass Steel 3D یک برنامه بدون تبیلغات و بدون سیستم ردیابی فعالیت‌های کاربر است که داده‌های شما را جمع آوری نمی‌کند. یکی از نکات جالب برنامه این است که همانطور که گوشی اندرویدی خود را کج می‌کنید، قطب نما نیز به صورت سه بعدی حرکت می‌کند و تقریباً این حس را ایجاد می‌کند که یک قطب نمای فیزیکی را در دست دارید.

برنامه Compass Steel 3D جهت‌های واقعی و مغناطیسی را نشان داده، به صورت خودکار کالیبره می‌شود و تم‌های رنگی متعددی دارد. همچنین دارای نشانگر جهت خورشید و ماه به همراه زمان‌بندی طلوع خورشید و ماه است. توجه داشته باشید که Compass Steel 3D نیاز به دسترسی به مختصات مکان شما برای محاسبه جهت‌های واقعی دارد.

دانلود: Compass Steel 3D (رایگان به همراه خریدهای درون برنامه‌ای)

8. Smart Compass

Smart Compass

Smart Compass ابزارهای مختلفی از جمله سرعت سنج GPS، ویژگی ضبط صفحه و فلزیاب را ارائه می‌دهد. همچنین شامل یک حالت استاندارد است که از دوربین دستگاه شما برای نمایش نمایی واقعی از محیط اطراف استفاده می‌کند.

این برنامه قطب نما برای اندروید دارای چندین حالت دیگر از جمله حالت شب، جهت‌یابی دیجیتال، تلسکوپ و حالت نقشه گوگل با نقشه‌های ماهواره‌ای و خیابانی است. با این حال، نسخه رایگان حاوی تبلیغات است که می‌توانید با ارتقاء به نسخه پولی آن‌ها را حذف کنید.

نسخه پریمیوم Smart Compass دارای مکان‌یاب اتومبیل، قبله‌یاب، فلزیاب و پشتیبانی برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی GPS است. همچنین به شما امکان می‌دهد فاصله تا یک مکان مشخص را پیدا کنید.

دانلود: Smart Compass (رایگان) | Smart Compass Pro (2.50 دلار)

9. PixelProse Compass

PixelProse Compass

Compass by PixelProse یک برنامه قطب نما با ویژگی تصحیح انحراف مغناطیسی برای دقت مطلوب است. می توانید آن را به راحتی حتی روی کارت SD نیز نصب کنید و مکان‌های جدید را با نام یا آدرس جستجو کنید.

این برنامه از چندین فرمت مختصات پشتیبانی می‌کند و زوایا را بر حسب درجه نشان می‌دهد. ارتفاع را با استفاده از EGM-96 محاسبه می‌کند و دقت افقی را بر اساس سنسور GPS گوشی شما نشان می‌دهد.

این برنامه به شما امکان می‌دهد جهت قبله را به راحتی بیابید، مکان‌ها را ذخیره و بعداً ردیابی کنید، و از زمان طلوع و غروب خورشید مطلع شوید. همچنین می‌توانید از آن برای محاسبه ارتفاع از سطح دریا یا یافتن کوتاه‌ترین مسیر به یک مکان استفاده کنید.

دانلود: PixelProse Compass (رایگان به همراه خریدهای درون برنامه‌ای)

از قطب نما به رایگان در دستگاه اندرویدی خود استفاده کنید

برنامه‌های قطب نمای گوشی هوشمند راهی عالی برای تعیین موقعیت مکانی و یافتن مسیر بازگشت به خانه هستند. اکثر برنامه‌هایی که لیست کرده‌ایم رایگان هستند و استفاده از آن‌ها بسیار آسان است و نیازی به تنظیمات پیچیده ندارند.

پیمایش در مکان‌های ناشناخته و کشف نشده همواره می‌تواند چالش برانگیز باشد و قطب نمای فیزیکی شما ممکن است از کار بیفتد. از این رو، حتماً پیشنهاد می‌کنیم یکی از برنامه‌های معرفی شده در این مقاله را نصب کرده و در صورت نیاز به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین