با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حذف اپ «فوتوز» آیفون در اروپا
عکس : اپ فوتوز

اظهار نظر مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا حاکی از آن است که احتمالا به مالکان آیفون اجازه داده شود اپلیکیشن «فوتوز»(عکس) را حذف کنند.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از خبرگزاری مهر هرچند این احتمال قبل مطرح نشده بود اما وستاگر در یک سخنرانی کوتاه اشاره کرد این امر یکی از مواردی است که اپل در خصوص پیروی از قانون بازارهای دیجیتال( DMA)نتوانسته به آن عمل کند. چنین اقدامی تغییری بزرگ در شیوه عملکردiOSبه وجود می آورد.

جان گروبر از موسسه Daring Fireball اظهار نظر وستاگر در این باره را نقل کرده است: تحت قانون بازارهای دیجیتال، دروازه بانان اینترنت وظیفه دارند حذف اپ ها را تسهیل و تغییر در تنظیمات پیش فرض را ساده تر کنند. همچنین آنها باید گزینه های انتخابی را درنمایشگر نشان دهند. به نظر نمی رسد مدل پیروی اپل از قانون به این هدف دست یابد. همچنین اپل نتوانسته چند اپلیکیشین را قابل حذف کند که یکی از آنها فوتوز خواهد بود.

گروبر اشاره می کند این امر شامل تغییری بزرگ در ساختارiOS خواهد بود تا از مدیریت اپلیکیشن های جایگزین عکس پشتیبانی کند.

فوتوز فقط یک اپ روی iOS نیست، بلکه یک رابط در سطح سیستم با دوربین است و از طریق iOS به طور کامل یکپارچه شده است.

وستاگر معتقد است اپل برای پیروی از قانون بازارهای دیجیتال باید به اپلیکیشن های طرف ثالث اجازه دهد در سطح یک مخزن تصاویر عمل کنند. این درخواستی بزرگ است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین