با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قیمت نیسان سانی مشخص شد، حضور دوباره جهان نوین آریا در بازار ایران
عکس : نیسان سانی
.

جهان نوین آریا یکی از شرکت‌های فعال در حوزه واردات خودرو طی دهه 1390 بود. این شرکت نیسان ایکس تریل و نیسان جوک را به بازار ایران عرضه کرد. طی دور جدید واردات خودرو، جهان نوین آریا فعالیت خود را با نیسان سانی آغاز کرده است. اکنون قیمت نیسان سانی برای مشتریان ایرانی مشخص شده است. متقاضیان خرید مدل سانی از طریق سامانه یکپارچه، اکنون باید برای خرید این خودرو یک میلیارد و 350 میلیون تومان بپردازند.به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو نسخه‌های وارد شده از نیسان Sunny به بازار ایران، متعلق به نسل قبل آن هستند که اکنون تولید و عرضه آن متوقف شده است. این نسخه‌های قدیمی هم‌اکنون با قیمت تقریبی 16 الی 17 هزار دلار در کشورهای حاشیه خلیج فارس فروخته می‌شوند که بهای آن‌ها کمتر از 900 میلیون تومان است. تفاوت قیمت چشمگیر نیسان سانی در خارج و داخل ایران، به راحتی تاثیر مخرب عوارض سنگین واردات را به ما نشان می‌دهد.

نگاهی به نیسان سانی

نیسان سانی خودرویی اقتصادی، ساده و بی‌تکلف است. بنابراین نباید دنبال جذابیت در آن بگردید. نسخه‌های مختلف این خودرو هم‌اکنون در مناطق آزاد تجاری کشورمان حضور دارند و احتمالا به زودی از طریق واردات خودروهای کارکرده وارد خاک سرزمین اصلی خواهند شد. صندوق عقب کشیده و چراغ‌های بزرگ، به راحتی اقتصادی بودن این خودرو را به ما یادآور می‌شوند. البته این سبک از طراحی باعث شده است تا سانی یک خودرو کاربردی باشد. با وجود آن‌که این خودرو یک سدان جمع‌وجور محسوب می‌شود، صندوق عقب آن 490 لیتر حجم دارد!

زیر کاپوت این نیسان اقتصادی نیز پیشرانه کوچک 1.5 لیتری چهارسیلندر تنفس طبیعی قرار دارد. این پیشرانه حداکثر 108 اسب‌بخار قدرت و 134 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند که ارقام متوسطی به حساب می‌آیند. گیربکس چهارسرعته AT‌ نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های جلو را در این خودرو برعهده دارد. نیسان سانی از نظر عایق‌بندی وضعیت ضعیفی دارد، بنابراین به راحتی صدای پیشرانه کوچک آن را در کابین خواهید شنید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام