با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پس از هواوی و شیائومی؛ ویوو هم سیستم‌عامل BlueOS خود را معرفی کرد
عکس : سیستم‌عامل BlueOS
.

ویوو ، یکی از سازندگان چینی گوشی های هوشمند، سیستم‌عامل خودش را با نام BlueOS به طور رسمی معرفی کرد. این شرکت سیستم‌عامل جدید خود را در کنفرانس 2023 Vivo Developer Conference معرفی کرده است.

ویوو می‌گوید که توسعه BlueOS را از سال 2018 آغاز کرده و آن را برای رفع محدودیت‌های اکوسیستم اندروید طراحی کرده است. همچنین این اولین سیستم‌عامل دنیاست که از زبان برنامه‌نویسی Rust برای فریمورک سیستمی خود استفاده می‌کند.

BlueOS سیستم‌عامل توسعه‌یافته توسط ویوو

BlueOS دارای سه قابلیت اصلی است: تعاملات هوشمند، تجربه کاربری روان‌تر و امنیت داده‌های کاربر. این سیستم‌عامل برای پشتیبانی از مدل‌های بزرگ و تعاملات چندوجهی طراحی شده و فادر استت انواع روش‌های ورودی، مثل صدا، متن، ژست‌ها و حتی امواج مغزی را درک و به آن‌ها پاسخ دهد.سیستم‌عامل جدید ویوو همچنین از پروتکل اتصال BlueXlink پشتیبانی می‌کند و با پروتکل‌های استاندارد صنعت سازگار است. این ویژگی اجازه می‌دهد تا داده‌ها به طور آزادانه و امن بین دستگاه‌های مختلف منتقل شوند.

به‌گفته ویوو، BlueOS از نظر عملکردی، استفاده از حافظه را تا 67 درصد کاهش داده و بهره‌وری رندرینگ را تا 48 درصد افزایش می‌دهد. این سیستم‌عامل همچنین دارای یک مکانیسم کوروتین فوق‌العاده است که می‌تواند سرعت پاسخ‌دهی را تا 18 درصد افزایش دهد.

در بخش امنیتی، فریمورک سیستمی مبتنی بر Rust سیستم‌عامل BlueOS، کمتر در معرض آسیب‌پذیری‌های امنیتی ناشی از استفاده نامناسب از حافظه قرار دارد. این سیستم‌عامل می‌تواند روی دستگاه‌های مختلف، از جمله دستگاه‌هایی که کمتر از 32 مگابایت رم دارند، نیز اجرا شود. این ویژگی، آن را به گزینه‌ای عالی برای انواع دستگاه‌ها، از لوازم خانگی هوشمند گرفته تا گجت‌های پوشیدنی‌، تبدیل می‌کند.

با این‌حال، ویوو هنوز برنامه‌ای برای نصب BlueOS روی گوشی‌های هوشمند خود در مراحل اولیه ندارد. بنابراین، Funtouch OS و OriginOS همچنان سیستم‌عامل‌های پیش‌فرض گوشی‌های هوشمند ویوو خواهند بود.

ساعت هوشمند آینده ویوو واچ 3، اولین دستگاهی خواهد بود که سیستم‌عامل BlueOS را اجرا خواهد کرد. این ساعت در 21 آبان‌ماه در کنار گوشی‌های هوشمند سری ویوو X100 معرفی خواهد شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین