با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
«استیو جابز» چرا پورشه خود را پنهان ‌کرد؟
عکس : پورشه استیو جابز
.

به گزارش اطلاعات آنلاین، بنیانگذار اپل در جوانی با اولین پول هنگفتی که به دست آورد یک پورشه خرید اما آن را از نظرها پنهان کرد.

داستان به سال ۱۹۸۵ و زمانی بر می‌گردد که استیو جابز اپل را ترک کرد و شرکت جدید خود به نام NeXT Computer را راه انداخت. وی بلافاصله از رندی آدامز مهندس نرم افزار خواست تا وی نیز اپل را ترک کرده و به شرکت وی بپیوندد اما وی ابتدا به ساکن نپذیرفت.استیو برای رندی پیغام صوتی گذاشت و گفت تو به آن دمیدی رندی! فرصت طلایی به دست آمده و تو{ با نیامدنت} آن را به باد می‌دهی! و بالاخره رندی پذیرفت و پیش استیو جابز رفت.

این دو همکار قدیمی دو پورشه ۹۱۱ خریده بودند و برای جلوگیری از خط و خش تصمیم گرفتند ۳ جای پارک گرفته تا ماشینهای خود را کنار هم پارک کنند.

یک روز استیو جابز با عجله وارد دفتر رندی شد و به او گفت باید پورشه‌های خود را پنهان کنند. رندی از وی دلیل این کار را پرسید و استیو جواب داد راس پروت قرار است بیاید تا در شرکتش سرمایه گذاری کند و در صورتی که پورشه‌ها را ببیند فکر می‌کند ما پول زیادی داریم و احتمالا این کار را نخواهد کرد.

آنها ماشین‌ها را پشت دفتر شرکت NeXT در پالو آلتو پنهان کردند و ملاقات با راش نتایج دلخواه پیدا کرد و کار آفرین آمریکایی ۲۰ میلیون دلار در شرکت جدید استیو جابز سرمایه گذاری کرد و عضو هیئت مدیره شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام