با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
معرفی و دانلود اپلیکیشن Codelita: به‌راحتی برنامه‌نویس شوید
عکس : معرفی و دانلود اپلیکیشن Codelita

اگر تاکنون به‌دنبال یادگیری برنامه‌نویس ی و کدنویسی بوده‌اید، احتمالاً از ویدیوها و برنامه‌های آموزشی مختلفی استفاده کرده‌اید. حالا اپلیکیشن جدیدی تحت عنوان Codelita منتشر شده است که می‌خواهد فرآیند یادگیری برنامه‌نویس ی را برای تمام افراد ساده کند. در این مطلب دیجیاتو اپلیکیشن Codelita را به شما معرفی می‌کنیم.

کُدِلیتا (Codelita) به بیان ساده یک برنامه و پلتفرم یادگیری برنامه‌نویسی از صفر تا صد است که توسط متخصصان حوزه برنامه‌نویسی ایجاد شده است. Codelita محصول شرکتی به همین نام است که توسط مهندسی ایرانی ساکن آمریکا، یعنی «آیدین نصیری‌شرق» تأسیس شده است. این اپلیکیشن اگرچه از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، اما نام ایران در بین کشورهای تحت پشتیبانی آن به چشم می‌خورد.

تجربه کاربری اپلیکیشن Codelita

اگر تجربه کار با برنامه دولینگو (Duolingo) را داشته باشید، احتمالاً به‌راحتی می‌توانید کار با Codelita را شروع کنید. موارد آموزشی Codelita در دوره‌ها مختلفی ارائه می‌شود که هر دوره به 10 تا 15 فصل تقسیم می‌شود.

ازجمله نکات قابل‌توجه اپلیکیشن Codelita می‌توان به ارائه یک تجربه شخصی‌سازی‌شده مبتنی بر هوش مصنوعی اشاره کرد. با این رویکرد، Codelita فرایند یادگیری برنامه‌نویسی را حتی برای افرادی که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند، ساده کرده است.

همان‌طور که می‌توان حدس زد، استفاده از تمام دوره‌های این برنامه رایگان نیست و با اشتراک رایگان خود فقط به سه فصل ابتدایی (حدود 2 الی 6 ساعت ابتدایی) دسترسی خواهید داشت. بااین‌حال، در همین زمان کوتاه نیز می‌توانید با مدل و امکانات این اپلیکیشن آشنا شوید و همچنین حدود 20 تا 30 کد مختلف را هم یاد می‌گیرید.

با به پایان رساندن تمام دوره‌های برنامه نیز گواهی به شما ارائه می‌شود که نمونه آن را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

پس از پایان‌یافتن مدت زمان رایگان، باید اشتراک ماهانه 15 دلار Codelita را خریداری کنید. البته توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن همچنین یک برنامه «بورس تحصیلی» (Scholarship) نیز تدارک دیده‌اند تا افرادی که قادر به پرداخت ماهانه 15 دلار نیستند، بتوانند از این فرصت برای یادگیری برنامه‌نویسی استفاده کنند. از طریق وب‌سایت Codelita می‌توانید درخواست خود برای این اسکولارشیپ را ارسال کنید.

درنهایت باید اشاره کرد که هدف Codelita آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی نیست بلکه این اپلیکیشن با کمک موتور هوش مصنوعی و زبان جاواسکریپت تلاش دارد تا اصول برنامه‌نویسی، توانایی حل مسئله و تفکر منطقی را به کاربران خود آموزش دهد. همچنین توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن وعده داده‌اند که در آینده زبان فارسی به آن اضافه خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن Codelita

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین