با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نخستین ربات سرآشپز با سابقه پخت ۱۰۰ هزار وعده غذا
عکس : ربات سرآشپز I-Robo
.

ربات سرآشپز آی-روبو ( I-Robo ) که برنده جایزه نوآوری نمایشگاه CES ۲۰۲۴ در بخش رباتیک نیز شده، اولین ربات آشپز جهان است که ۱۰۰ هزار وعده غذا یی را در ژاپن تهیه کرده است.

به گزارش ایسنا، ربات سرآشپز I-Robo که تاکنون در برخی رستوران‌های ژاپن آزمایش شده است، با موفقیت به هدف خود در مهمان‌نوازی با کاهش هزینه‌های نیروی کار دست یافته است.به نقل از آی‌ای، شرکت ژاپنی تک‌مجیک(TechMagic) مستقر در توکیو که این ربات‌ها را ساخته است، آنها را در اکتبر سال گذشته آزمایش کرد و با موفقیت هزینه نیروی کار را کاهش داد و موجب سودآوری بیشتر شد.

برنده جایزه نوآوری CES ۲۰۲۴

ربات I-Robo در بخش رباتیک برنده جایزه نوآوری نمایشگاه CES ۲۰۲۴ شده است.

شرکت سازنده می‌گوید هدف ما با معرفی I-Robo حل مشکل کمبود نیروی انسانی در آشپزخانه‌هاست.

هدف آنها کمک به صنعت مهمان‌نوازی و همچنین حمایت از خانواده‌ها با تجهیز ویژگی‌های مهم از جمله افزودن خودکار چاشنی، اتوماسیون پخت و پز و ظروف خود تمیز شونده است.

این ربات به یک منبع دستور العمل مبتنی بر فضای ابری متصل است که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به طور خلاقانه غذاهای دلخواه خود را تهیه کنند.

الگوریتم‌های هوشمند این ربات غذاهای منحصر به فرد و قابل تنظیم را مهیا می‌کند که خواسته‌های علاقه‌مندان به آشپزی را برآورده می‌کند.

تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های غذایی پایدار

پنل لمسی I-Robo به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی در میان دستور العمل‌هایی که توسط سرآشپزهای حرفه‌ای از سرتاسر جهان تهیه شده است، کاوش کنند.

این دستگاه پتانسیل این را دارد که دستورالعمل‌های کاربر را به ‌گونه‌ای پردازش کند که کاربر می‌خواهد. به ‌عنوان مثال، ظروف پخت و پز را به انتخاب کاربر استفاده کند، طعم‌سازی کند و در آخر، ظروف را تمیز کند.

شرکت سازنده با اشاره به ویژگی پخت خودکار I–Robo می‌گوید این ربات می‌تواند به شکل انعطاف‌پذیر و مناسب، دمای گرمایش، زمان پخت، سرعت و جهت چرخش ماهیتابه و غیره را مطابق منو تنظیم کند.

تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که روی منوی انتخابی خود در صفحه لمسی ضربه بزند و پس از آن I-Robo فرآیند پخت و پز را برای شما انجام خواهد داد.

یوجی شیراکی موسس این شرکت می‌گوید: ما یک شرکت متخصص در توسعه ربات‌های سرآشپز هستیم. ربات‌های ما برای انجام کارهای مختلف پخت و پز مانند جوشاندن و سرخ کردن طراحی شده‌اند.

وی افزود: در ژاپن، آنها قبلا عملیاتی شده‌اند و در نیم سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار وعده غذایی را با موفقیت آماده کرده‌اند.

شیراکی در ادامه اظهار داشت که شرکت تک‌مجیک فناوری پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد و ما با توجه منحصر به فرد ژاپنی به جزئیات، قصد داریم I-Robo را به بازار ایالات متحده معرفی کنیم تا بتوانیم مشکلات مختلف پیرامون صنعت غذا در سطح جهان را حل کنیم.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین