با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نیو اطلس - NewAtlas
نیو اطلس - NewAtlas
تقویم
دوشنبه 20 فروردین 1403
.
هیوندای و کیا آبدارچی رباتیک ساختند
عکس : آبدارچی رباتیک

شرکت های هیوندای و کیا اکنون با معرفی ربات DAL-e خود را برای دستیابی به شغل آبدارچی آماده می کنند. این ربات می تواند قهوه و محموله های پستی را در دفاتر توزیع کند.

به گزارش سرویس اخبار ربات سایت شات ایکس و به نقل از نیو اطلس - NewAtlas این ربات تحویل محموله نه تنها به طور خودکار بسته ها را در ساختمان توزیع می کند بلکه قهوه نیز برای کارمندان می برد. ربات ارسال محموله جدید ساخت آزمایشگاه رباتیک هیوندای-کیا است و ربطی به ربات انسان نمایی با همین نام که در 2021 رونمایی شد، ندارد بلکه با مدلی که در اواخر 2022 معرفی شد و براساس پلتفرم Plug & Driveهیوندای توسعه یافت بود، مرتبط است. این پلتفرم دارای قابلیت های راندن هوشمند، ترمز کردن وسخت افزار تعلیق در یک واحد ماژولی بود.

ربات آبدارچی DAL-e
عکس : ربات آبدارچی DAL-e

ربات تحویل محموله DAL-e دارای 4 ماژول Plug & Drive با قابلیت ارتقا یافته تعلیق است تا لیوان قهوه افراد صحیح و سالم به دستشان برسد. طبق گزارش ها ربات جدید نسبت به نسخه های پیشین قد کوتاهتری دارد و می تواند تا 16 فنجان قهوه یا تا 10 کیلوگرم بار را حمل کند.

حسگرهای نصب شده روی ربات در ناوبری محیط های پیچیده و شلوغ و همچنین اجتناب از موانع به آن کمک می کنند. همچنین حسگرهای ربات قادر به محاسبه مسیر بهینه برای تحویل سریع محموله ها هستند. حداکثر سرعت ربات 1.2 متر برثانیه است.در کنار این موارد هنگامیکه ربات به مقصد می رسد، دوربین های نصب شده در آن برای شناسایی چهره با هوش مصنوعی فعال می شوند. این دوربین ها با 99.9 درصد دقت هدف را شناسایی می کنند. در این میان درهای بخش حمل بار ربات به طور خودکار باز می شود و به هیچ کلید یا پسوردی نیاز نیست. چراغ های داخل محفظه به فرد کمک می کند سینی داخل مخزن را ببیند.

ربات مذکور برای ارسال محموله ، غذا و نوشیدنی درفضای سرپوشیده یا روباز مناسب است و در نیمه دوم امسال در کره جنوبی رونمایی می شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین