با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دانشگاه‌ها از نخبگان استان خود دعوت به همکاری کنند/از ظرفیت جذب محققان پسادکتری استفاده شود
عکس : محمد سلیمانی قائم مقام وزیر علوم
.

قائم مقام وزیر علوم به روسای دانشگاه‌ ها توصیه کرد: نخبگان استان خودرا شناسایی و از آنان برای همکاری دعوت کنند.

به گزارش ایسنا، محمد سلیمانی در اجلاس روسای دانشگاه‌ ها که در مرکز پژوهش‌های علمی و صنعتی اسران برگزار شد، خطاب به روسای دانشگاه هاو مراکز آموزش عالی گفت: افراد متخصص و صاحبنظر را که نیازهای علمی و پژوهشی دانشگاه را برطرف می کنند دعوت به کار کنید و در این مسیر هزینه هم بکنید .

وی تاکید کرد : دانشگاه‌ ها هم برای تکریم اساتید باتجربه و هم برای تشویق اعضای هیات علمی جوان برنامه داشته باشند، همچنین دانشجویان سرآمد آموزشی، پژوهشی، فناوری، ورزشی و هنری هر سال را مورد تشویق قرار دهند و در این راستا تا ۲۰ درصد دانشجویان را می توانند به عنوان سرآمد معرفی و تجلیل کنند.قائم مقام وزیر علوم ، خطاب به این روسا توصیه هایی مطرح کرد و گفت: برنامه ریزی کنید تا هر استاد یک آزمایش تحقیقاتی داشته باشد، درآمد پژوهشی باید افزایش یابد و در بحث پژوهش تنگ‌نظری و اعمال سلیقه نباشد. حضور در صنعت را جدی بگیرید و ساماندهی کنید جلسات مرتب و متناوب با صنایع داشته باشید.

محمد سلیمانی ادامه داد: میزان تحقق برنامه راهبردی مصوب خود را در بازه های مختلف بررسی کنید.

وی با تاکید بر اینکه جذب استعدادهای منطقه حتما در دستور کار قرار گیرد،خاطرنشان کرد: پرداخت حق التدریس به دانشجویان دکتری درون دانشگاه ممکن است و می تواند به این دانشجویان کمک کند. روسای دانشگاه‌ها از ظرفیت جذب دانشجویان پسا دکتری هم برای پیشبرد اهداف پژوهشی استفاده کنند.

سلیمانی با تاکید بر توجه به انضباط آموزشی تاکید کرد: روسای دانشگاه‌ها برنامه تغذیه دانشجویی را به دانشکده تغدیه بدهند تا روی آن کار تحقیقاتی انجام شود.

وی به اهمیت برنامه های فرهنگی اشاره کرد و گفت: روسای دانشگاه‌ها باید برنامه های فرهنگی را در دانشگاه مادر و واحدهای اقماری در دستور کار قرار دهند.همچنین ارتباط با دانشجویان و تشکل های دانشجویی و استادان را باید تقویت کرده و جلساتی با استادان داشته باشید و صحبت های آنها را بشنوند.

قائم مقام وزیر علوم در پایان با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به دختران دانشجو اظهار داشت: لازم است به دختران دانشجو بیشتر توجه شود،زیرا در برخی دانشگاه ها تعداد دختران دانشجو بسیار بیشتر است اما اکثر برنامه‌ها برای پسران اجرا می‌شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین