با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
احیای فرصت ثبت نام مشمولان خدمت سربازی در فراخوان جذب هیات علمی ۱۴۰۲
عکس : فراخوان جذب هیات علمی ۱۴۰۲ مشمولان خدمت سربازی
.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: پس از ۴ سال که وزارت علوم فرصت تامین اعضای هیئت علمی طرح سربازی را کنار گذاشته بود؛ در دولت سیزدهم این فرصت مجدداً احیا شد و ۳۵۰ نفر از مشمولان خدمت سربازی غیر غایب دارای مدرک دکترا در فراخوان جذب اعضای هیات علمی شهریورماه ۱۴۰۲ ثبت‌نام کردند.

به گزارش ایسنا، محمد خلج امیرحسینی گفت: در اولین فراخوان جذب اعضای هیات علمی سال ۱۴۰۲ که در شهریورماه منتشر شد، فرصت ثبت نام مشمولان نیز فراهم شد و دانش آموختگان دکترا که فاقد کارت پایان خدمت و یا در حال طی دوره خدمت نظام وظیفه بودند، توانستند در فراخوان جذب شرکت و وارد رقابت جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها شوند.وی افزود: مشمولانی که در این فراخوان ثبت‌نام کردند، اگر موفق به طی فرایند جذب دانشگاه‌ها شوند، به عنوان عضو هیات علمی پیمانی محسوب شده و دوران تعهد خدمت وظیفه را در دانشگاه طی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت مشمولان نظام وظیفه در فراخوان جذب این دوره تفاوت‌هایی با دوره‌های قبل از آن داشت که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

_ تا قبل از سال ۱۳۹۸ صرفاً امکان جذب مشمولین آماده به خدمت فراهم بود. اما در فراخوان‌های سال ۱۴۰۲ امکان جذب تمام مشمولین (حتی افراد در حین خدمت‌مقدس سربازی) نیز فراهم شد.

_ تا قبل از سال ۱۳۹۸ جذب عضو هیئت علمی طرح سربازی طی فراخوان جداگانه‌ای صورت می‌پذیرفت، که منشاء اعتراض مبنی بر عدم رعایت عدالت بود. اما در سال ۱۴۰۲ تمامی داوطلبان عضویت در هیئت علمی (اعم از دارندگان کارت پایان خدمت سربازی و مشمولین) صرفاً در قالب یک فراخوان و در رقابت با یکدیگر مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین