با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
محققان حسگری برای تشخیص فاسد بودن غذا ساختند
عکس : حسگری تشخیص فاسد بودن غذا
.
پژوهشگران با ساخت نوعی حسگر کوچک روشی جدید برای تشخیص فاسد بودن غذاهای پروتئینی ساختند. این حسگر می تواند این موضوع را از طریق تلفن همراه اطلاع دهد.

پژوهشگران ترکیه ای حسگر تشخیص فاسد بودن غذاهای پروتئینی را توسعه دادند که می تواند سلامت موادی مانند مرغ، گوشت و ماهی را بررسی کرده و گزارش آن را به گوشی فرد ارسال کند.

حسگر محققان در لحظه امکان بررسی سلامت مواد غذایی را دارا است. همچنین کارکرد آن به صورت بی سیم و بدون باتری بوده و امکان ارسال داده های به دست آمده به تلفن همراه را دارد.

در این فناوری از نوعی پلیمر استفاده شده که در آن الکترودهایی با استفاده از لمینت قرار دارد. حسگر خازنی موجود در آن می تواند امین های بیوژنیک که توسط غذاهای پروتئینی تولید میشود را شناسایی کند. این حسگر تنها دو گرم وزن دارد و در ان از فناوری میدان نزدیک استفاده شده است. تراشه آن با کمک جفت شدن به گوشی همراه می تواند داده ها را در لحظه و و بدون نیاز به آنتن به صورت بی سیم منتقل کند.

دانشمندان برای آزمایش این حسگر از آن برای تست سلامت سینه مرغ و استیک استفاده کردند. همچنین نمونه های گوشت در شرایط مختلف توسط این حسگر بررسی شد. طبق اعلام آنها این حسگر توانست عملکرد قابل قبولی از خود نمایش دهد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین