با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چین اولین کشور دارای تونل باد مافوق صوت قدرتمند در جهان
عکس : چین اولین کشور دارای تونل باد مافوق صوت قدرتمند در جهان
.
چین با داشتن تونل باد JF22 اکنون قدرتمندترین تونل باد مافوق صوت در جهان را در اختیار دارد. در این تونل فناوری های منحصربفرد با سرعتی ۳۰ برابر سرعت نور انجام میشود.

چین از پنج سال پیش تاکنون در حال ساخت ساخت موسسه مکانیک در منطقه ای کوهستانی بوده است. طبق گزارش های منتشر شده اکنون این کشور دارای قدرتمندترین تونل بادی در جهان است و جاه طلبی های مربوط به دیگر فکتوری های موفق صوت نیز در پکن افزایش داشته است.

مافوق صوت یا فناوری هایپرسونیک به سرعت ۵ برابری سرعت صوت برابر با ۵ کاخ اشاره دارد. فناوری های مربوط به این حوزه می تواند در امور نظامی و غیر نظامی کاربرد داشته باشد. با استفاده از این فناوری می توان سفر با سرعت مافوق صوت را ممکن گرد. از طرفی بین کشور نیز برنامه دارد تا سال ۲۰۳۵هپاپیکاهای مافوق صوت را به صورت ناوگان درآورد.

در حال حاضر چین به فکر پیشرفت های بیشتر در این فناوری است به طوری که اکنون رسیدن به سرعتی بالاتر از ۵ ماخ را مدنظر قرار داده است. این فرایند که به آن گسستگی مولکولی می گویند باعث تجزیه مولکول ها به اتم های تشکیل دهنده در هوا میشود. به همین دلیل بررسی های بیشتر در زمینه این پدیده پیش از توسعه هواپیماهای این حوزه ضروری به نظر می‌رسد.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین