با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
طرح اعطای مجوز به پلیس فدرال آلمان برای حمله متقابل سایبری
عکس : هک کردن متقابل
.

کلاودیا پلاتنر، رئیس جدید اداره فدرال امنیت در فناوری اطلاعات آلمان (BSI)، نسبت به خطر فزاینده حملات سایبری روسیه هشدار داد.

به گزارش ایتنا و به نقل از دویچه وله، شمار حملات روسیه رو به افزایش و به طور کلی، وضعیت تهدید در شبکه "بزرگ‌تر از همیشه" است. به علاوه، آلمان به عنوان یک قدرت اروپایی و حامی اوکراین، "هدفی جذاب" برای گروه‌های هکری تحت کنترل مسکو است.

خانم پلاتنر که از اول ژوئیه ریاست این اداره را بر عهده گرفته است می‌گوید: «هدف حملات سایبری ، جاسوسی، ایجاد بی‌ثباتی و اعمال نفوذ است.» از سوی دیگر شمار فزاینده حملات سایبری از سوی چین و ایران نیز کاملا مشهود است.

در یک گزارش آمده که نهادهای امنیتی آلمان نگران این هستند که فعالان طرفدار روسیه، یعنی مجرمان سایبری و گروه‌های هکری سرویس‌های مخفی روسیه در حال پیوستن به یکدیگر برای حمله به سیستم‌های غربی هستند.

چندی پیش وب‌سایت‌های ادارات و سایر نهادهای مهم بارها و بارها فلج شدند. بسیاری از کارشناسان در مورد این واقعیت که در بهار گذشته ۵۸۰۰ توربین بادی در آلمان در نتیجه حمله مشکوک هکرهای روسی از کار افتادند، هشدار جدی داده و گفته بودند، این یکی از آسیب‌های جانبی حملات سایبری احتمالی روسیه به یک شبکه ماهواره‌ای بوده است.پلیس فدرال باید مجاز به "هک کردن متقابل" باشد

کلاودیا پلاتنر، رئیس اداره فدرال امنیت در فناوری اطلاعات آلمان خواستار آن شد که به‌ویژه زیرساخت‌های حیاتی این کشور بهتر محافظت شوند. او به روزنامه "زوددویچه" گفت، به امکاناتی نیاز است که بتوان حملات را "متوقف و دفع" کرد: «تنها دست‌ها را بالا بردن، کافی نیست».

نانسی فِزر، وزیر کشور آلمان می‌خواهد، به اداره پلیس جنایی فدرال اختیارات بیشتری بدهد تا در صورت حملات هکری، "اداره جنایی فدرال" (BKA) مجاز باشد "فعالانه" از تأسیسات کشور دفاع کند. به این معنا که پلیس فدرال در صورت لزوم بتواند با نفوذ به سرورهای مهاجم در خارج از کشور آنها را از کار بیندازد. پلیس فدرال تا امروز چنین اختیاراتی نداشته است.

جزئیات این طرح‌ها هنوز مشخص نیست. احزاب دولت ائتلافی آلمان اخیراً در استراتژی جدید امنیت ملی تأیید کرده‌اند که اصولا این اقدام یا به‌اصطلاح "هک بَک" را رد می‌کنند.

کارشناسان در مورد ریسک‌های ناشی از نفوذ به سیستم‌های بیگانه هشدار می‌دهند، زیرا پیامد آن را نمی‌توانند تخمین بزنند. اما پلاتنر از این برنامه‌ها دفاع می‌کند و می‌گوید: «این همیشه به معنای خاموش کردن یک سرور در کشور دیگری نیست.»

او می‌افزاید، دفاع همچنین می‌تواند به معنای عدم دسترسی به یک وب‌سایت باشد.

موافقت احزاب دموکرات و سوسیال‌مسیحی، تردید سبزها و لیبرال‌ها

دو حزب سبزها و لیبرال‌ها در مورد این برنامه‌ها تردید دارند. کنستانتین فن نوتس، نماینده سبزها در پارلمان آلمان «بوندستاگ» به این روزنامه گفت که ارزش افزوده از نظر سیاست امنیتی باید به صورت انتقادی مورد بررسی قرار گیرد: «واضح است که ما فقط اختیاراتی را اجرایی می‌کنیم که متناسب و منطبق با قانون اساسی باشند.»

راینهارد برندل، سخنگوی سیاست دیجیتال جناح دموکرات و سوسیال‌مسیحی، که معتقد است آلمان به‌فوریت به گزینه‌های دفاعی بیشتر نیاز دارد از اختلاف‌نظر در احزاب ائتلافی دولت در این زمینه انتقاد کرده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین