با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
خبرگزاری مهر
خبرگزاری مهر
تقویم
- 01 مرداد 1402
Avatar
.
سرطان جان هکر مشهور را گرفت
عکس : کوین میتنیک مشهورترین هکر
.

میتنیک در روز ۱۶ جولای درگذشته است. میتنیک به جرم سرقت یک میلیون دلار نرم افزارهای مالکیتی از شرکت « دیجیتال اکوییپمنت کورپوریشن » در سال ۱۹۸۸میلادی دستگیر شد. او به یک سال زندان و ۳ سال مراقبت تحت نظارت پلیس محکوم شد. اما دوباره در سال ۱۹۹۵ میلادی برای نقض قوانین مراقبت تحت نظارت پلیس برای او حکم جلب صادر شد.میتنیک پس از آن فرار کرد و وارد سیستم های رایانه چند شرکت، شرکت های موبایل، موسسات آزمایشی و غیره شد.

در تمام این مدت میتنیک و مدافعانش اصرار داشتند وی آزاری ندارد و در حقیقت او سعی دارد به افرادی که به دنبال نفع مالی هستند، آسیب برساند.

او در سال ۲۰۰۸ میلادی در یک مصاحبه گفت: من یک هکر قدیمی بودم و به دلیل کنجکاوی این کارها را انجام دادم.

اما مقامات فدرال آمریکا نگران قابلیت های او بودند. در نهایت در سال ۱۹۹۹ میلادی میتنیک و دادستان های فدرال در خصوص ۷ پرونده جنایی به یک تسویه دست یافتند. این تسویه شامل ۶۴ ماه زندان، ممنوعیت بر استخدام در دوره تحت نظارت پلیس، در هر مکانی که او به رایانه یا تجهیزات رایانشی و نرم افزار دسترسی داشته باشد.

اما وی در سال ۲۰۰۰ میلادی از زندان آزاد شد. او کتاب خاطراتش به عنوان یک هکر را در سال ۲۰۱۱ میلادی منتشر کرد.

او پس از آزادی از زندان به یک هکر کلاه سفید تبدیل شد و از تخصص خود برای کمک قانون به شرکت ها و افراد استفاده کرد. طی دهه گذشته او مدیر ارشد هک و یکی از مالکان شرکت فناوری امنیتیKnowBe۴بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین