با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
همشهری آنلاین
همشهری آنلاین
تقویم
چهارشنبه 11 مرداد 1402
Avatar
.
چه برنامه‌هایی را باید از گوشی حذف کنید؟
عکس : چه برنامه‌هایی را باید از گوشی حذف کنید؟

یک کارشناس امنیت دو نوع برنامه را که باید از گوشی هوشمند خود حذف کنید، فاش کرده است. حذف آن‌ها می‌تواند شما را از یک فاجعه امنیتی نجات دهد و حتی به حفظ سلامت باتری موبایلتان کمک کند.

جیمز، مک‌کویگان، کارشناس امنیت ی در «KnowBe4» گفت: « برنامه‌ هایی که باید از گوشی شما حذف شوند، برنامه‌ های استفاده نشده یا قدیمی هستند که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. آن‌ها حاوی اطلاعاتی درباره شما هستند و فضای موبایلتان را اشغال کرده‌اند.»

او ادامه داد: « برنامه‌ ها را فقط از منابع معتبر مانند فروشگاه گوگل پلی یا اپ استور اپل نصب کنید. مگر اینکه کاملا به برنامه اعتماد داشته باشید. نصب برنامه از منابع نامعتبر یعنی باز کردن در پشتی برای کدهای آسیب‌رسان یا برنامه‌ هایی که قصد سرقت اطلاعات شما را دارند.»

مک‌کویگان همچنین بر اهمیت عدم اعطای مجوزهای زیاد به برنامه‌ها تاکید کرد. برنامه‌های کلاهبرداری اغلب از شما درخواست می‌کنند که به مجوزهای غیرضروری مانند دوربین، میکروفون و موقعیت مکانی گوشی شما دسترسی پیدا کنند. اگر یک برنامه درخواست دسترسی به میکروفون را می‌دهد و دلیل آن مشخص نیست، می‌تواند نشانه خطر باشد.

این کارشناس می‌گوید: «کارکرد برنامه و آنچه برای عملکردش به آن نیاز دارد، در نظر بگیرید. برنامه‌های شبکه‌ اجتماعی دوست دارند به همه مخاطبین شما دسترسی داشته باشند تا به شما در یافتن دوستان دیگر کمک کنند. شما می‌توانید دوستان خود را بدون ارائه تمام مخاطبین خود به برنامه، از لیست مخاطبین خود جستجو کنید و از خود و دوستانتان محافظت کنید.»

همچنین توصیه می‌شود که بررسی برنامه‌ها و نظرات راجع به آن‌ها را جدی بگیرید. قبل از نصب برنامه روی موبایل، با آن آشنا شوید. اگر اصلا در مورد آن نشنیده‌اید و هیچ کس دیگری آن را بررسی نکرده، می‌تواند علامت خطر برای یک کلاهبرداری باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین