با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کابین‌های هوشمند خودرو باعث حواس‌پرتی رانندگان می‌شوند
عکس : کابین‌ هوشمند خودرو

اگرچه خودروها روزبه‌روز هوشمندتر می‌شوند و این امر مزایایی را به همراه دارد اما بررسی‌ها نشان می‌دهند که هوشمند شدن کابین خودروها ممکن است حواس‌پرتی رانندگان را به همراه داشته باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا، بررسی‌های موسسه آماری «جی‌دی پاور»(J.D. Power) نشان می‌دهند که خودروسازان تعداد فزاینده‌ای از عملکردهای موجود در وسایل نقلیه هوشمند را ارائه می‌کنند اما برخی از این عملکردها به تمرکز بیش از اندازه روی نمایشگرها نیاز دارند و ممکن است باعث حواس‌پرتی بصری شوند.

این موسسه در گزارشی که با همکاری «آزمایشگاه اچ‌وی‌آر»(HVR Lab) در «دانشگاه تونگجی»(Tongji University) چین تهیه شد، خاطرنشان کرد که چنین عملکردهایی ممکن است به بروز تصادف منجر شوند و تنها زمانی باید در دسترس قرار بگیرند که وسایل نقلیه به طور ایمن پارک شده باشند.

همچنین، این گزارش از خودروسازان خواست تا برای جلوگیری از خطرات احتمالی، عملکردهایی را انتخاب کنند که ارتباط چندانی با رانندگی در مراحل اولیه ندارند و اضافه کرد که ایمنی، اولویت اصلی وسایل نقلیه است.

جی‌دی پاور و آزمایشگاه اچ‌وی‌آر دریافتند که مشتریان با وجود تعداد روزافزون عملکردهای هوشمند پردازنده، رضایت کمتری دارند. این نارضایتی ممکن است ناشی از افزایش انتظار خریداران خودرو باشد. طراحی داخلی کابین‌ها نیز یکنواخت شده و معمولا دارای یک نمایشگر مرکزی ۱۵ یا ۱۶ اینچی به صورت افقی است. بنابراین، هیجان کمتری را ایجاد می‌کند.

در این گزارش آمده است که نمایشگرهای کشویی می‌توانند به روند طراحی جدیدی تبدیل شوند زیرا تجربه بهتری را ارائه می‌دهند.

همچنین، این گزارش نشان می‌دهد که کاربرد نمایشگرهای هدآپ در حال افزایش است و این نمایشگرها می‌توانند به بهبود ایمنی رانندگی کمک کنند زیرا به رانندگان امکان می‌دهند تا روی جاده پیش رو تمرکز داشته باشند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین