با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شکایت از شبکه‌های اجتماعی معروف به دلیل ایجاد بحران روانی در کودکان و نوجوانان
عکس : تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر روان کودکان و نوجوانان

شهردار شهر نیویورک اعلام کرد که از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار به دلیل دستکاری عمدی ذهنیت کودکان و ایجاد خدشه در سلامت روانی آنها شکایت کرده است.

اریک آدامز، شهردار نیویورک روز چهارشنبه اعلام کرد سازمان او علیه رسانه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک و اینستاگرام به دلیل دامن زدن به بحران سلامت روان در میان جوانان شکایت کرده است.

این شکایت که در دادگاه عالی کالیفرنیا تنظیم شده است، بر علیه پلتفرم‌هایی چون YouTube ، Snapchat ، TikTok از ByteDance است و مدعیست که این شرکت‌ها عمدا ساز و کار پلتفرم‌های خود به گونه‌ای تنظیم کرده‌اند که موجب اعتیاد کودکان و نوجوانان به این رسانه‌های اجتماعی می‌گردد.

شهردار نیویورک در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «در طول دهه گذشته، به وضوح شاهد آن بودیم که فضای آنلاین چه میزان برای فرزندان ما اعتیادآور و مشکل‌ساز است، و در نتیجه، فرزندانمان در مقابل هجوم سیل بی‌امان محتوای مضر قرار گرفته‌اند و "بحران سلامت روان ملی" آنها را تهدید می‌کند.»

به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا گفتنی است شرکت‌های مالک شبکه‌های اجتماعی چون متا، تیک‌تاک و یوتیوب در حال حاضر با شکایات فراوانی از طرف والدین کودکان و نیز مدارس مواجهند که آنها را به اعتیادآور بودن این رسانه‌های اجتماعی متهم می‌کنند. از همین رو، این شرکت‌ها تحت نظارت شدید قرار دارند و قانونگذاران نیز برای وضع قوانین ضروری در جهت محافظت از کودکان در برابر محتوای مضر تحت فشار قرار گرفته‌اند.

اخیر در جلسه استماع سنای آمریکا، مارک زاکربرگ مدیر عامل متا به دلیل تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر کودکان از خانواده‌ها عذرخواهی کرد.

یکی از سخنگویان متا در این زمینه گفت که این شرکت مصمم است که نوجوانان در این پلتفرم، تنها با "تجارب آنلاین ایمن و متناسب با سن خود" مواجه باشند، در حالی که TikTok اعلام کرد که برای ایمن نگه داشتن جامعه با مقابله با چالش‌های صنعت به کار خود ادامه خواهد داد.

همچنین سخنگوی گوگل نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «خط مشی ما در ارائه خدمات، همواره متناسب با سن و نیز قابل کنترل توسط والدین است، و ادعاهای موجود در این شکایت، صحیح به نظر نمی‌رسند.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین