با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
دانمارک جمع آوری اطلاعات کودکان را محدود می‌کند
عکس : جمع آوری اطلاعات کودکان
.
در حقیقت دولت این کشور می‌خواهد سن جمع آوری اطلاعات کاربران را از ۱۳ در زمان حاضر به ۱۵ تا ۱۶ سال برساند. در این سن افراد خود می‌توانند درباره به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی شأن رضایت دهند و شرکت‌ها باید برای جمع آوری اطلاعات کودکان با سن کمتر از این حد از والدینشان اجازه بگیرند.

مورتن بودسکوف وزیر بازرگانی هنگام رونمایی دولت از اقدامی برای کنترل تأثیر شرکت‌های فناوری جهانی در این باره گفت: شرکت‌های بزرگ فناوری باید مسئولیت بیشتری قبول کنند. ما باید پایانی بر الگوریتم‌های مبهم آنان ایجاد کنیم که با استفاده از روش‌های دیوانه وار کودکان و بزرگسالان را در مقابل نمایشگرها نگه می‌دارند و مقادیر قابل توجهی از داده‌های خصوصی را جمع آوری می‌کنند.

به گفته وزیر بازرگانی دانمارک این اقدامات که قرار است سال آینده به قانون تبدیل می‌شوند براساس توصیه پنلی از کارشناسان تهیه شده است. همچنین قانونگذاران تصمیم دارند اقداماتی برای احراز سن کاربر در وب سایت و اپ ها ارائه کنند تا کودکان از محتوای حساس مانند هرزنگاری یا ویدئوهای جنگی در امان باشند.

دانمارک در حالی تصمیم به این اقدام گرفته که آلمان سن ۱۶ سال را برای دریافت رضایت والدین جهت جمع آوری اطلاعات کودکان مشخص کرده است. در این میان بیشتر کشورهای اروپایی از مجارستان گرفته تا لیتوانی و هلند مشغول تهیه قوانین مشابهی هستند.

البته آمریکا نیز در حال تهیه لایحه حریم خصوصی آنلاین است که اجازه نمی‌دهد شرکت‌ها اطلاعات خصوصی افراد ۱۶ ساله و کمتر را بدون رضایت والدین شان جمع آوری کنند و از سوی دیگر شرکت‌ها ملزم هستند تا به کاربران جوان اجازه دهند اطلاعات خصوصی شان را حذف کنند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین