با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بزرگترین آپدیت تاریخ مایکروسافت Paint در راهست!
عکس : بزرگترین آپدیت تاریخ مایکروسافت Paint در راهست
.

برنامه مایکروسافت Paint قرار است به‌زودی بزرگترین آپدیت تاریخ خود را دریافت کند. یکی از مهمترین قابلیت‌هایی که به این برنامه در ویندوز 11 اضافه خواهد شد قابلیت لایه‌ها خواهد بود.

طبق اطلاعاتی که یک پست وبلاگی فاش کرده، نسخه آزمایشی برنامه مایکروسافت Paint در کانال‌های Canary و Dev هم‌اکنون دارای قابلیت مذکور است (نسخه 11.2308.18.0 یا بالاتر).

قابلیت لایه‌ها به کاربران اجازه خواهد داد تا درست مثل فتوشاپ از چندین لایه با عناصر مختلف در یک تصویر استفاده کنند. این لایه‌ها را می‌توان مخفی کرده و یا نمایش داد و به طور جداگانه روی هر کدام از آن‌ها کار کرد. کاربران حتی در صورت نیاز می‌توانند آن‌ها باهم ادغام کنند تا روشی انعطاف‌پذیرتر برای ویرایش تصاویر داشته باشند.

یک دکمه لایه در نوار ابزار برنامه Paint وجود دارد که با کلیک کردن روی آن یک پنل کناری ظاهر می‌شود که لایه‌های اضافه‌شده را نشان می‌دهد و می‌توانید با آن‌ها کار کنید.یک افکت جدید Transparency یا شفافیت به‌همراه یک الگوی شطرنجی نیز وجود دارد که بخش‌هایی از یک تصویر که شفاف هستند را نشان می‌دهد. Paint همچنین به شما امکان باز کردن و ذخیره کردن فایل‌های تصویر شفاف PNG را خواهد داد.

همچنین طبق توییتی که توسط PhantomOfEarth در X منتشر شده، آپدیت جدید Paint دارای رشته‌های مخفی مربوط به قابلیت تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی است. ظاهرا Paint دارای قابلیتی به نام «Cocreator» خواهد بود که به شما امکان توصیف یک تصویر با استفاده از مدل هوش مصنوعی Dall-E برای خلق تصاویر را خواهد داد.

اگر قابلیت خلق تصویر با هوش مصنوعی برایتان آشناست، دلیلش این است که این قابلیت قبلا در هوش مصنوعی Bing AI ارائه شده است. بنابراین جای تعجبی ندارد که مایکروسافت بخواهد آن را به Paint بیاورد.

برنامه مایکروسافت Paint در طول نیم دهه گذشته راه طولانی را طی کرده است و حالا انتظار می‌رود که با دریافت بزرگترین آپدیت تاریخ خود کاربران زیادی را جذب خود کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین