با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پلیر موسیقی Winamp باز می‌گردد!
عکس : Winamp

مالک جدید Winamp ، شرکت Llama Group است ، چند سالی است که برای ایجاد یک سرویس کاملاً جدید با نام Winamp تلاش می‌کند.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا Winamp در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 یک پخش کننده موسیقی محبوب برای رایانه‌های رومیزی بود، و در چند سال گذشته، توسعه این نرم‌افزار با مالکیت جدید دوباره آغاز شده است. Winamp جدید اکنون تنها چند ماه دیگر باقی مانده است.

به گزارش ایتنا، مالک جدید Winamp ، شرکت Llama Group است ، چند سالی است که برای ایجاد یک سرویس کاملاً جدید با نام Winamp تلاش می‌کند. Winamp جدید سال گذشته وارد آزمایش عمومی شد و یک سرویس پخش موسیقی را با قابلیت پشتیبانی مستقیم از هنرمندان، جداگانه ترکیب کرد.

همچنین چند نسخه جدید برای پخش کننده کلاسیک Winamp منتشر شد، از جمله به روز رسانی 5.9 در سال 2022 ، اما اخیرا گزارش شده است که توسعه این پلیر دوباره متوقف شده است.

گروه Llama به تازگی نتایج سالانه 2023 را منتشر کرده است که شامل جزئیاتی در مورد به روز رسانی‌های آینده Winamp است. پلتفرم جدید موسیقی Winamp قرار است در تاریخ 1 ژوئیه 2024 راه اندازی شود.

این شرکت امیدوار است که با 50000 هنرمند در سال جاری و یک میلیون هنرمند تا پایان سال 2028 از طریق خرید موسیقی، دسترسی اولیه، کالا و موارد دیگر قرارداد امضا کند.

همچنین یک Winamp Player دسکتاپ به روز شده برای همراهی با پلتفرم جدید وجود دارد که قرار است در تاریخ 1 جولای عرضه شود. ظاهراً از پخش MP3 محلی، رادیو اینترنتی و کتاب‌های صوتی و همچنین تمام محتوای موجود از طریق پلتفرم Winamp پشتیبانی می‌کند.

نسخه وب فعلی به پادکست‌ها دسترسی دارد، بنابراین احتمالاً در نسخه دسکتاپ نیز وجود خواهد داشت. این شرکت می‌گوید که به سایر سرویس‌های موسیقی نیز متصل خواهد شد.

گروه Llama پلتفرم و پخش کننده جدید خود را به عنوان راهی برای ارتباط مردم با هنرمندان مورد علاقه خود و کمک به هنرمندان برای کسب درآمد بیشتر از کار خود ارائه می‌کند. سرویس‌های پخش موسیقی مدرن دستمزد خوبی به هنرمندان نمی‌دهند، بنابراین Winamp جدید ایده بدی به نظر نمی‌رسد. با این حال، با نسخه قدیمی Winamp که فقط یک پخش کننده صوتی دسکتاپ ساده بود، فاصله زیادی دارد.

شایان ذکر است که گروه Llama دچار مشکلات مالی شده است. بخش Targetspot خود (که قبلا به نام AudioValley شناخته می شد) را به شرکت هلندی Azerion، در ازای سهام Azerion فروخت، اما قیمت سهام Azerion بلافاصله پس از آن کاهش یافت. گروه Llama اعلام کرد که این اتفاق تاثیر قابل توجهی در توسعه پلتفرم Winamp داشته است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین