با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
توسعه پروژه کیسه جمع آوری زباله فضایی با بودجه ناسا
عکس : جمع آوری زباله فضایی
.

به نقل از اسپیس نیوز، شرکت لجستیک فضایی«ترنس آسترا» برنده قراردادی با ناسا شده تا فناوری جمع آوری زباله فضایی خود را توسعه دهد.

این قرار داد جدید تحت فاز دوم برنامه «تحقیقات نوآوری کسب وکارهای کوچک» بسته شده و طبق آن ترنس آسترا ۸۵۰ هزار دلار برای ساخت یک کیسه بادی برای جمع آوری زباله فضایی و آزمایش این فناوری روی زمین، دریافت می کند.

کیسه جمع آوری زباله فضایی ترنس آسترا براساس فناوری بنا شده که ناسا برای ماموریت خود جهت تغییر مسیر سیارک استفاده کرد.به طور دقیق تر کیسه طوری طراحی شده تا زباله فضایی هدف را در برگیرد. پس از آن یک فضاپیمای کوچک کیسه را به مداری مختلف یا دوباره به سمت اتمسفر زمین هدایت می کند. ترنس آسترا پیشنهاد کرده از یک فضاپیمای کوچک به نام« ورکر بی» برای کنترل زباله های هدف گرفته شده با فناوری کیسه مخصوص استفاده شود.

جوئل سرسل مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار ترنس آسترا در این باره می گوید: ما در اصل یک نمونه اولیه از کیسه ای کوچک توسعه دادیم تا استخراج سیارک در مدار زمین را با کمک یک سیارک مصنوعی نمایش دهیم. اما متوجه شدیم این روش برای پاکسازی زباله های فضایی در مدار زمین مناسب تر است.

ترنس آسترا معتقد است می توان در آینده از کیسه های کوچک تر برای کنترل ماهواره های کیوب ست و کیسه های بزرگ برای قطعات موشک ها و حتی سیارک هایی به وزن ۵۰ هزار تن استفاده کرد. همچنین این شرکت پیشنهاد کرده ماموریت هایی انجام شود که چند سیارک هدف را با استفاده از یک کیسه جمع آوری کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین