با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ماهواره چینی به مدار زمین نرسید
عکس : ماهواره چینی
.

اسپیس : موشک Ceres-1 این شرکت از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان دیروز در ساعت ۴:۵۹ دقیقه به وقت گرینویچ به فضا پرتاب شد. این وسیله پرتاب حامل ماهواره Jilin-1 Gaofen-04B متعلق به شرکت «چانگ گوانگ ستلایت تکنولوژی» بود اما نتوانست طبق برنامه ریزی به مدار زمین برسد.

این شرکت در شبکه اجتماعی وی چت نوشت: موشک به طور غیر طبیعی پرواز می کرد و ماموریت پرتاب شکست خورد. دلایل اصلی این رخداد تحت بررسی و تحلیل های بیشتر هستند.Ceres-1 یک موشک ۴ قسمتی با ارتفاع ۱۹ متر است و می تواند ۴۰۰ کیلوگرم بار را به مدار زمین ببرد. این وسیله نقلیه در نوامبر ۲۰۲۰ میلادی رونمایی شد و تا پنج شنبه ۹ بار به طور موفقیت آمیز به مدار زمین پرتاب شده بود.

این نخستین شکست ماموریت فضایی برای چین در سال جاری میلادی است. این کشور تاکنون ۴۳ پرتاب موفقیت آمیز فضایی در ۲۰۲۳ میلادی ثبت کرده است.

شرکت گلکتیک انرژی فقط به پرتاب محموله های کوچک با موشک Ceres-1 بسنده نمی کند. این شرکت مشغول توسعه موشک هایی بزرگتر به نام Pallas-1 است که قادر به حمل ۵هزار کیلوگرم بار به مدار پایین زمین هستند. قرار است موشک مذکور سال آینده برای نخستین بار به فضا پرتاب شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین