با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رونمایی از سرویس اینترنت رومینگ استارلینک
عکس : رونمایی از سرویس اینترنت رومینگ استارلینک
.
اسپیس ایکس ایلان ماسک، از سرویس اینترنت رومینگ جهانی استارلینک برای مشتریان خود رونمایی کرد.

اسپیس ایکس با ایمیلی از مشتریان خود دعوت کرده تا سرویس جدید جهانی رومینگ استارلینک را امتحان کنند. ناتان اونز، یکی از مشتریان استارلینک و مهندس قابلیت اطمینان نتفلیکس، تصویری از این ایمیل را در توییتر منتشر کرد.

در این نامه، این سرویس ادعا می‌کند که تقریبا از هر نقطه از زمین در جهان می‌توانید با اینترنت استارلینک به جهان متصل شوید. در این نامه آمده که رومینگ جهانی از پیوندهای بین ماهواره‌ای استارلینک برای برقراری ارتباط در سراسر جهان استفاده می‌کند.

اسپیس ایکس اعلام کرده از آن‌جایی که این فناوری جدید است، ممکن است مشکلاتی هم در استفاده از آن وجود داشته باشد. با این حال این شرکت به مشتریان خود اطمینان داده که این مشکلات در طول زمان به طور چشمگیری بهبود خواهند یافت.

این سرویس ۵۹۹ دلار هزینه پایه برای تجهیزات استارلینک دارد و سپس کاربران باید ماهانه ۲۰۰ دلار بپردازند. از جمله مشکلات دیگری که در حال حاضر وجود دارد و اسپیس ایکس درباره‌شان اطلاع‌رسانی کرده این است که فعلا و برای شروع، هزینه رومینگ جهانی فقط به دلار ایالات متحده قابل پرداخت است.

علاوه بر این، این شرکت اعلام کرده که خدمات رومینگ جهانی در حال حاضر مشروط به تاییدیه‌های نظارتی است. بر اساس نقشه استارلینک، در حال حاضر تاییدیه از هند، پاکستان و تایلند در انتظار بررسی است. با این حال، انتظار می‌رود این سرویس در کشورهایی مانند اکوادور، کاستاریکا و کره جنوبی تایید شود.

پیشنهاد اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس برای اولین بار در ژانویه ۲۰۱۵ اعلام شد. ماسک مدت‌هاست اعلام کرده که یکی از بزرگترین اهداف اسپیس ایکس تغییر شیوه دریافت خدمات اینترنتی توسط مردم دنیا است.

ماسک در جریان سخنرانی در سیاتل هنگام افشای پروژه استارلینک در سال ۲۰۱۵ گفت: چیزی که داریم از آن حرف می‌زنیم، در واقع بازسازی اینترنت در فضا در درازمدت است.

از آن زمان، استارلینک با بیش از ۱۸۰۰ ماهواره مستقر در مدار در حال حاضر و ۴۰۰۰۰ ماهواره دیگر در انتظار پرتاب، راهی طولانی پیموده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین