با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در راه گوشی‌های معمولی؛ ایلان ماسک دست‌به‌کار شد
عکس : استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

سرویس Direct to Cel l اسپیس‌ایکس که اینترنت ماهواره‌ای را به گوشی‌ های معمولی می‌آورد، از دولت آمریکا مجوز دریافت کرد.

اسپیس‌ایکس موفق شده است مجوزهای لازم برای شروع آزمایش سرویس Direct to Cel l را از دولت آمریکا دریافت کند. این سرویس، برقراری ارتباط بین ماهواره‌های استارلینک و گوشی‌ های هوشمند را امکان‌پذیر خواهد کرد و نتیجه‌ی همکاری اسپیس‌ایکس با اپراتور تی‌-موبایل است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FTC) مجوز ۶ ماهه در اختیار اسپیس‌ایکس گذاشته که شامل حدود ۲٬۰۰۰ دستگاه آزمایشی و ۸۴۰ ماهواره در مدار پایینی زمین است.

شرکت‌های مختلف در تلاشند زودتر از رقبا سرویس ارتباط ماهواره‌ای را در بسیاری از مناطق دنیا ارائه دهند. کاربرد اصلی این سرویس برای زمان‌هایی است که کاربران مناطق دور افتاده به شبکه‌ی موبایل دسترسی ندارند. در چنین شرایطی می‌توان به‌لطف سرویس ماهواره‌ای، پیام فرستاد و تماس برقرار کرد.

مزیت بزرگ Direct to Cell این است که به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و با گوشی‌هایی که همین حالا در بازار موجود هستند کار می‌کند.

ارتباط ماهواره‌ای هم‌اکنون در برخی از دستگاه‌ها ازجمله گوشی آیفون موجود است. این سرویس با اینترنت ماهواره‌ای تفاوت دارد و فعلاً روی ارائه‌ی قابلیت پیام‌رسانی و برقراری تماس متمرکز است.

شرکت فضایی ایلان ماسک هنگام معرفی Direct to Cell گفت این سرویس در سال ۲۰۲۴ امکان ارسال پیام متنی را فراهم خواهد کرد و در سال ۲۰۲۵ «قابلیت صدا و داده» به Direct to Cell اضافه خواهد شد. این یعنی احتمالا در سال ۲۰۲۵ سرویس Direct to Cell می‌تواند دسترسی به اینترنت را هم فراهم کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین