با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
استارت‌آپ xAI ایلان ماسک چت‌بات هوش مصنوعی Grok را عرضه کرد
عکس : چت‌بات هوش مصنوعی Grok
.

استارت‌آپ هوش مصنوعی ایلان ماسک با نام xAI ، چت‌بات هوش مصنوعی جدید Grok را عرضه کرده است. Grok عملکردی شبیه به ChatGPT دارد و به سوالات کاربران بر پایه یک مدل زبانی بزرگ پاسخ می‌دهد.

Grok در حالی عرضه می‌شود که اخیرا شاهد موفقیت ChatGPT شرکت OpenAI بودیم. ChatGPT پروژه‌ای است که خود ماسک در ایجاد آن نقش داشته است. با این‌حال به نظر می‌رسد که Grok در چندین تست آکادمیک شامل ریاضی و کدنویسی بهتر از ChatGPT-3.5 عمل کرده است. همچنین Grok نه تنها به سوالات کاربران پاسخ خواهد داد، بلکه قادر به پرسیدن سوالات خود نیز خواهد بود.چت‌بات هوش مصنوعیxAI، از موتور جدیدی به نام Grok-1 بهره می‌برد که از طریق پلتفرم ایکس قادر به دسترسی به اطلاعات لحظه‌ای است.xAI برای ارزیابی قابلیت‌های Grok، مجموعه‌ای از بررسی‌ها را با استفاده از بنچمارک‌های استاندارد یادگیری ماشین انجام داده است.

<strong>Grok</strong>

Grok در مقایسه با سایر مدل‌های هوش مصنوعی مثل ChatGPT-3.5 و Inflection-1 از نظر محاسباتی عملکرد بهتری داشته است. با این‌حال، مدل‌هایی که با حجم قابل‌توجهی از داده‌ها و منابع محاسباتی آموزش دیده‌اند، مثل GPT-4، بهتر از آن عمل کردند.

علاوه بر این بررسی‌ها،xAI گروک را در فینال مسابقات ملی ریاضی مجارستان 2023 ارزیابی کرده است. گروک در این آزمون با نمره C (59 درصد) قبول شد، در حالیکه Claude-2 همان نمره (55 درصد) را کسب کرد و GPT-4 با 68 درصد نمره B را گرفت.

xAI با انتشار توییتی گفته است:

Grok همچنین می‌تواند به سوالات سریع که توسط اکثر سیستم‌های هوش مصنوعی رد می‌شوند پاسخ دهد. این چت‌بات، برای پاسخ به سوالات با کمی شوخ طبعی طراحی شده است، بنابراین اگر از شوخی متنفرید لطفا آن را امتحان نکنید!

xAI گفته که Grok هنوز در مرحله بتا، اما به سرعت در حال بهبود است. این شرکت همچنین روی قابلیت‌های امنیتی بیشتر برای اطمینان از عدم سوءاستفاده از Grok کار می‌کند.

قرار است Grok در سرویس ایکس پریمیوم پلاس (X Premium Plus) با قیمت 16 دلار در ماه قابل دسترس باشد، اما در حال حاضر فقط برای تعداد محدودی از کاربران در آمریکا عرضه شده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین