با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بلو بانک چه خدماتی ارائه می دهد ؟
عکس : خدمات بلو بانک

به احتمال زیاد تاکنون نام بلو ( blu ) را برای یک بار هم که شده شنیده‌اید. اگر نه به احتمال زیاد کارت‌ها و یا تابلوهای رنگی آن را در سطح شهر دیده‌اید. شما می‌توانید با دانلود اپلیکیشن بلو ، تجربه متفاوتی از بانکداری را تجربه کنید.

بلو، یک نئوبانک ایرانی وابسته به بانک سامان است که تمام خدمات و امکانات یک بانک را به صورت کاملا آنلاین به کاربران خود ارائه می‌دهد. این نئوبانک با هدف ارائه خدمات بانکی به صورت مدرن و دیجیتال در سال ۱۳۹۸ راه‌اندازی شد و از همان ابتدا شعار «بانک، ولی دوست‌داشتنی» را برای خود برگزید.

نئوبانک‌ها (Neo-bank) در لغت به معنای «بانک جدید» است و در حقیقت اصطلاحی برای نسل نوین موسسات خدمات مالی و بانکی است که در آن‌ها دیگر خبری از شعبه فیزیکی نیست و همه چیز در قالب برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های دنیای آنلاین ارائه می‌شود. در این نوع بانکداری مراجعه حضوری به بانک دیگر معنایی ندارد و هر آنچه از یک بانک انتظار می‌رود، از احراز هویت و باز کردن حساب، برداشت و انتقال پول، پرداخت قبوض و اقساط تا دریافت وام همگی در بستر امن یک اپلیکیشن انجام می‌شود.

بلو آسان است

تمامی خدمات و امکانات بلو از طریق یک اپلیکیشن رایگان به همین نام در دسترس است و کاربران بلو می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن آن به تمامی امور بانکی خود رسیدگی کنند. این خدمات شامل:

 • باز کردن حساب: بازکردن حساب در بلو کاملاً رایگان است و شما تنها در عرض 7 دقیقه می‌توانید حساب خود را باز کنید بدون اینکه موجودی شما مهم باشد. شما بدون حتی یک ریال موجودی می‌توانید حساب خود را به راحتی و سریع باز کنید.
 • بلوکارت‌های رنگی: بعد از بازکردن حساب، بلوکارت‌تان به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود. این کارت‌ها که عضو سامانه شتاب بانک مرکزی هستند، در 7 رنگ متنوع ارائه می‌شود و هر سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد. مسدود کردن و ایجاد و یا تغییر رمزهای کارت نیز از طریق اپلیکیشن ممکن است. شما حتی می‌توانید به صورت موقتی نیز کارت خود را غیرفعال کنید.
 • سود حساب: بلو برای سپرده‌های خود سود سالانه 5 درصد در نظر گرفته است و با توجه به حداقل مانده موجودی در ماه این سود را به حساب کاربر واریز می‌کند.
 • انتقال ‌وجه: بلو امکان انتقال‌وجه را به روش‌های مختلف بلوبه بلو، پایا، پل، ساتنا و... فراهم کرده است. یکی از وجوه تمایز بلو در این زمینه، پیشنهاد بهینه‌ترین و بهترین شیوه انتقال به صورت خودکار به کاربر است.

«محمدحسن گودرزی»، یکی از مدیران محصول‌ بلوبانک سامان در رابطه با خدمات بلو می‌گوید:«در بلو تلاش می‌شود به جای اینکه راه‌حل‌های موجود برای نیازمندی‌های کاربران به‌ صورت مستمر بهبود پیدا کند، برای پاسخ‌دادن به همان نیاز‌های قبلی همواره راه‌حل‌های جدید خلق شود. این نگاه به تمام خدماتی که بلو ارائه می‌دهد تعمیم‌ یافته و برای مثال در طراحی بلوکارت‌ها و باز کردن حساب آنلاین به ‌خوبی قابل‌ مشاهده است.»

بلو، هوشمند است

موارد بالا تنها بخشی کوچک از خدمات بلو را شامل می‌شود. قسمت عمده این خدمات در دسته خدمات هوشمند بلو قرار می‌گیرند. بلو با ارائه این خدمات هوشمند، تجربه بانکداری را برای کاربران خود لذت‌بخش‌تر کرده است. از جمله این خدمات هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بلوباکس: بلوباکس یک سرویس پس‌انداز هوشمند است که به شما کمک می‌کند تا بدون دردسر و به‌صورت خودکار پس‌انداز کنید. برای استفاده از این سرویس نیازی به ایجاد حساب جداگانه‌ای نیست.

 • مدیریت حساب: اپلیکیشنبلو امکان مدیریت حساب را نیز به‌صورت کامل و راحت فراهم کرده است. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت، گزارش تراکنش‌های خود را در دسته‌بندی‌های مختلف مشاهده کنید و همچنین نمودار هزینه و درآمد خود را به‌صورت هفتگی، ماهانه و سه ماهه نیز بررسی کنید.
 • شارژ خودکار حساب: با استفاده از این قابلیت، می‌توانید به‌صورت خودکار و با تنظیم زمان یا حداقل موجودی مشخصی، از حساب‌های دیگر خود به حساب بلو پول واریز کنید.
 • انتقال هوشمند و خودکار: با استفاده از این قابلیت، می‌توانید برای پرداخت قبوض و حتی اقساط، زمان‌بندی و سقف انتقال تعیین کنید. بلو در زمان مشخص مبلغ را به حساب مقصد انتقال ‌می‌دهد.

بلو، دوست ‌‌داشتنی است

بلوبانک سامان تلاش می‌کند تا با ارائه خدماتی فراتر از حدود نئوبانک‌ها، تجربه بانکداری را برای کاربران خود دوست‌داشتنی‌تر کند. این خدمات شامل:

 • انواع وام: بلو بدون دردسر به کاربران خود، وام‌های متنوعی‌ نیز ارائه می‌دهد. این وام‌ها در سه دسته وام خرد، سازمانی و B2B2C، قرار دارند و شرایط دریافت آن‌ها بسیار راحت و آسان است.
 • دعوت از دوستان: با دعوت از دوستان خود به بلو نیز مبلغ 30 هزار تومان به عنوان هدیه از سوی بلو دریافت می‌کنید. همچنین در صورت داشتن 10 دعوت موفق، گزینه انتخاب کارت مشکی بلو نیز برای شما باز می‌شود و می‌توانید خود را به جمع کاربران حرفه‌ای بلو اضافه کنید.
 • بلوکلاب: بلوکلاب، باشگاه مشتریان بلو است. این بخش در قسمت تنظیمات اپلیکیشن قرار دارد و شما با مراجعه به آن می‌توانید وضعیت قرعه‌کشی‌ها، تعداد دعوت‌های موفق خود و... را مشاهده و پیگیری کنید.

بلوبانک سامان به عنوان یک نئوبانک مدرن و جذاب مجموعه کاملی از خدمات متنوع به شما ارائه می‌دهد و  تجربه بانکداری را برای هر کاربری دوست‌داشتنی‌تر کرده است. شما می‌توانید از طریق این لینک اپلیکیشن بلو را دانلود و نصب کرده و به خانواده بزرگ بلو بپیوندید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین