با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تلگرام به یک میلیارد کاربر نزدیک شد
عکس : تعداد کاربران تلگرام

تعداد کاربران فعال ماهانه تلگرام در طی یک دهه به مرز یک میلیارد کاربر رسیده است.

تلگرام اعلام کرده روند رشد تعداد کاربران این پیام‌رسان از سال ۲۰۲۱ شتاب بیشتری گرفته است.دراوایل سال ۲۰۲۱ تعداد کاربران تلگرام به۵۰۰ میلیون نفر رسید.

به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از شات ایکس تعداد کاربران تلگرام در سال ۲۰۲۴ و در کمتر از ۱ سال بعد از راه‌اندازی به ۳۵ میلیون نفر رسید.

آمارها نشان می‌دهد که تلگرام توانسته با افزودن امکانات مختلف و پیشرفته به تدریج و طی سالهای اخیر به روند رشد تعداد کاربرانش سرعت ببخشد. این اتفاق در حالی رخ داده که تلگرام بر خلاف دیگر رقبا مانند واتس‌اپ از پشتوانه مالی و فنی یک شرکت بزرگ تکنولوژی مانند متا برخوردار نبوده است.

برخی تحلیلگران معتقدند که هدف تلگرام از اعلام تعداد کاربران این شرکت اماده شدن برای ورود به بازار سهام است.

تلگرام به رغم این رشد هنوز از نظر تعداد کاربر عقب‌تر از واتس‌اپ، بازیگر اول پیام‌رسان‌هاست. تعداد کاربران فعال ماهانه واتس‌اپ در اوایل سال ۲۰۲۴ بالغ بر ۳ میلیارد نفر بوده است. این پیام رسان متعلق به شرکت متا در سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۹ درصد – ۲۵۰ میلیون نفر – رشد تعداد کاربران داشته است.

تعداد کاربران تلگرام در ایران 

تلگرام تاکنون آماری از تعداد کاربران فعال خود در ایران منتشر نکرده اما در در خرداد ماه امسال گزارش تحلیلی بیگ دیتای دیتاک از رفتار کاربران ایرانی نشان دهنده آماری بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون کاربر است هرچند مشخص نیست تعداد کاربران فعال ماهانه ایرانی چقدر است.

امارها در تابستان ۱۴۰۲ نشان داد که پیش از اعمال فیلترینگ روی شبکه‌های اجتماعی استفاده از پیام‌رسان واتس‌اپ در میان ایرانیان رشد کرده بود اما با فیلترینگ واتس‌اپ دوباره استفاده از تلگرام افزایش یافته است.

منبع : فردای اقتصاد

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین