با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
افزایش قاچاق انسان برای کلاهبرداری سایبری
عکس : کلاهبرداری سایبری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته این سازمان بخش مجرمانه مذکور فراتر از خاستگاه خود در جنوب شرق آسیا رفته و مراکز کلاهبرداری تا آمریکای لاتین پیش می روند.

این سازمان پلیس جهانی اعلام کرد نیروی مجری قانون در بیش از 20 کشور در اکتبر بازرسی هایی از صدها مراکز قاچاق انجام داده که بسیاری از آنها برای قاچاق قربانیان جهت انجام کلاهبرداری های آنلاین در مقیاس صنعتی مشهور هستند و همزمان تحت آزار فیزیکی قرار دارند.

این عملیات هماهنگ که به دستگیری صدها مجرم منجر شد، نشان دهنده گسترش جغرافیایی تاثیر جرم و تبهکاری است و یکی از موارد آن شهروندان مالزیایی است که با وعده مشاغل با دستمزد بالا به پرو کشانده می شدند، یا شهروندان اوگاندایی که نخست به دبی و سپس به تایلند و میانمار فرستاده می شدند و در آنجا تحت نظارت افراد مسلح زندانی و به آنها کلاهبرداری کردن از بانک ها آموخته می شود.

هرچند بیشتر این موارد در جنوب شرقی آسیا رخ می دهد اما به گفته رزمری نالوبگا دستیار مدیر در بخش جوامع آسیب پذیر در اینترپل در بیانیه ای در این باره می گوید:این شیوه عملیاتی در حال گسترش است، قربانیانی که از قاره های دیگر و مراکز کلاهبرداری جدید تا دوردست ترین نقاط آمریکای لاتین ظاهر می شوند.

این پدیده در جنوب شرقی آسیا ظهور کرده که به گفته سازمان ملل محلی است که در آن صدها هزار نفر توسط باندهای تبهکارانه قاچاق و مجبور به فعالیت در مراکز کلاهبرداری یا دیگر عملیات های آنلاین غیرقانونی می شوند و در سال های اخیر گسترش یافته است.

به گفته سازمان ملل مراکز کلاهبرداری که بیشترین رشد را داشته اند سالانه میلیاردها دلار درآمد دارند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین