با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رفع تحریم تیک تاک برای کاربران ایرانی
عکس : رفع تحریم تیک تاک
.

شبکه اجتماعی ویدئومحور تیک تاک نیز درست مانند ده‌ها سرویس محبوب خارجی در ایران فیلتر است. با این‌وجود تا به امروز حتی در صورت استفاده از فیلترشکن و تغییر آی‌پی، تیک تاک متوجه موقعیت مکانی کاربران ایرانی می‌شد و اجازه استفاده به آن‌ها نمی‌داد. اما حالا به نظر می‌رسد تحریم تیک تاک برای کاربران ایرانی رفع شده باشد.

تاکنون کاربران ایرانی یا باید از نسخه‌های ماد شده استفاده می‌کردند و یا با ترفندهایی مثل برداشتن سیم‌کارت و حالت هواپیما، تحریم تیک تاک را دور می‌زدند. اما به نظر می‌رسد بایت‌دنس مالک تیک تاک این تحریم را به‌تازگی برداشته و حالا می‌توانید با ایمیل در آن ثبت نام کنید.تیک تاک هنوز فیلتر است

همان‌طور که گفتیم تیک تاک کماکان از داخل فیلتر است و این شبکه اجتماعی محبوب رفع فیلتر نشده است. همچنین ثبت نام در تیک تاک کماکان با شماره موبایل ایرانی امکان‌پذیر نیست. این درحالیست که اینستاگرام، تلگرام، واتس‌اپ، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی غربی مشکلی با شماره‌های ایران ندارند.

با وجود فیلترینگ و تحریم تیک تاک، این شبکه اجتماعی در ایران هم کاربران زیادی دارد. ویدئوهای کوتاه را تیک تاک وایرال (محبوب) کرد و پس از آن شاهد اضافه شدن ریلز به اینستاگرام و همچنین ویدئوهای کوتاه یوتیوب موسوم به Shorts بودیم.

تیک تاک محبوب‌ترین اپلیکیشن نسل زد (نسل جوان) در دنیاست. با این‌حال این اپلیکیشن را برخی با حزب کمونیست چین در ارتباط می‌دانند. به همین خاطر آمریکا استفاده از تیک تاک را توسط کارمندان دولتی ممنوع کرده است.

تیک تاک از مهرماه سال ۹۸ دسترسی کاربران ایرانی را به روی پلتفرم خود بسته بود و البته هنوز هم این رفع تحریم را رسماً تأیید و یا رد نکرده است. علاوه بر این کاربران ایرانی، کماکان برای عبور از فیلترینگ باید دست به دامان راه‌های گران و ناامن شوند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین