با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
طرح آلمان برای بهبود آنتن‌دهی موبایل‌ در قطار
عکس : آنتن‌دهی موبایل‌ در قطار
.

شرکت دویچه‌بان، ارائه‌دهنده خدمات ریلی آلمان از برنامه‌ریزی برای یک طرح ۵۰ میلیون یورویی خبر داده که به کمک فناوری لیزری ، مشکل پوشش مخابراتی در قطار های این شرکت را رفع خواهد کرد.

به گزارش ایتنا و به نقل از دویچه وله، بسیاری از مسافران شرکت راه‌آهن آلمان تا کنون از پوشش مخابراتی و آنتن‌دهی ضعیف تلفن همراه در قطار های این شرکت ابراز نارضایتی کرده‌‌اند.

روزنامه آلمانی "بیلد‌ آم‌ زونتاگ" با انتشار گزارشی در همین زمینه از تصمیم شرکت راه‌آهن آلمان برای استفاده از فناوری لیزری برای حل این مشکل خبر داده است.به گزارش این روزنامه، این مشکل طی سال‌‌های آینده با استفاده از ۷۰ هزار شیشه پنجره بر روی ۳۳۰۰ قطار سریع‌السیر ICE و IC این شرکت حل خواهد شد.

به گزارش رسانه‌های آلمانی، سخنگوی راه‌آهن آلمان نیز خبر قصد این شرکت برای انجام این طرح را تایید کرده و گفته که این شرکت برای این کار، ۵۰ میلیون یورو هزینه خواهد کرد.

در این فرایند، در روکش فلزی نازک پنجره‌ها که سیگنال‌های نوری و مخابراتی را مسدود می‌کند یک الگوی ظریف تعبیه می‌شود. بدین ترتیب سیگنال‌های مخابراتی مستقیما از طریق پنجره‌ها به قطار می‌رسند.

میشاییل پترسون، عضو هیئت مدیره شرکت راه‌آهن آلمان در گفتگو با این روزنامه می‌گوید: «ما با فناوری لیزری در حال بهبود دریافت مخابراتی تلفن‌ همراه در قطار هستیم.»

او می‌گوید، قطارهای جدید سریع‌السیر این شرکت از قبل به شیشه‌های پنجره‌ای مجهز شده‌اند که برای سیگنال‌های رادیویی شفاف‌اند.

دانیلا گرد تام مارکوتن، مدیر فنی این شرکت نیز در این باره می‌گوید که با تجهیز پنجره‌ قطارهای این شرکت به لیزر، سیگنال‌های مخابراتی همه ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه بدون مشکل وارد واگن‌ها خواهند شد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین