با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تلویزیون‌های سری TCL QLED Q Class با نمایشگر 4K 120Hz معرفی شدند
عکس : تلویزیون‌های سری TCL QLED Q Class
.
شرکت TCL از جدیدترین تلویزیون‌های QLED خود در سال ۲۰۲۳ با نام TCL QLED Q Class رونمایی کرد که شامل سه مدل Q6, Q7 و QM8 می‌شوند. این تلویزیون‌ها دارای قابلیت‌های پیشرفته‌ای نسبت به نسل قبلی هستند‌.


مشخصات TCL QLED Q Class


یکی از مهم‌‌ترین قابلیت‌های تلویزیون‌های کوانتوم دات این است که دقت رنگ را افزایش می‌دهند و گستره وسیع‌تری از رنگ‌ها را در مقایسه با تلویزیون‌‌های معمولی LED را در اختیار ما قرار می‌دهند. همچنین، قابلیت UltraWide Color Gamut تضمین می‌کند که تلویزیون‌های کوانتوم دات رنگ‌های شفاف و دقیق‌تری را نمایش می‌دهند. این ویژگی باعث می‌شود تا کاربران تجربه بصری غرق‌شونده و لذت‌بخشی را داشته باشند.

تلویزیون اقتصادی Q6 از یک پنل LED با حداکثر روشنایی ۷۰۰ نیت و نرخ نوسازی ۶۰ هرتز بهره می‌برد و از قابلیت‌های دالبی ویژن و HDR10+ پشتیبانی می‌کند. تلویزیون میان‌رده Q7 مجهز به یک پنل Mini LED با ۲۰۰۰ ناحیه نوردهی لوکال و حداکثر روشنایی ۱۰۰۰ نیت است. این پنل دارای نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز بوده و از فناوری‌های دالبی ویژن IQ و HDR10+ پشتیبانی می‌کند. این تلویزیون گزینه مناسبی برای گیمرها نیز می‌تواند باشد.

سرانجام تلویزیون QM8 از یک نمایشگر Mini LED با ۲۳۰۰ ناحیه نوردهی لوکال و حداکثر روشنایی ۲۰۰۰ نیت بهره می‌برد و مثل مدل قبلی دارای نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز و قابلیت‌های پیشرفته دالبی ویژن IQ و HDR10+ است. این دستگاه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای علاقمندان سرگرمی خانگی باشد.

هر سه مدل TCL QLED Q Class سیستم‌عامل Google TV OS را اجرا می‌کنند که‌ امکان دسترسی به سرویس‌های استریم را فراهم خواهد کرد. همچنین امکان کار کردن با دستیار گوگل و الکسا آمازون وجود خواهد داشت. این تلویزیون‌ها دارای اسپیکرهای داخلی بوده و مدل QM8 از یک سیستم صوتی ۴۰ وات با یک سا‌ب‌ووفر قدرتمند برای بهبود تجربه صوتی بهره می‌برد.

قیمت و زمان عرضه سری  TCL Q


تلویزیون Q6 در سایزهای مختلفی ارائه شده که شامل مدل ۵۵ اینچی به قیمت ۵۰۰ دلار، مدل ۶۵ اینچی به قیمت ۷۰۰ دلار، مدل ۷۵ اینچی به قیمت ۹۰۰ دلار و مدل ۸۵ اینچی به قیمت ۱۶۰۰ دلار می‌شود.

قیمت تلویزیون Q7 هم از ۷۵۰ دلار برای مدل ۵۵ اینچی شروع و تا ۲۲۰۰ دلار برای مدل ۸۵ اینچی می‌رسد. سرانجام مدل QM8 از ۱۷۰۰ دلار برای مدل ۶۵ اینچی تا ۱۰ هزار دلار برای مدل ۹۸ اینچی قابل‌دسترس خواهد بود. هر سه تلویریون از امروز در آمریکا عرضه شده‌اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین