با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تصویب پذیرش دانشجوی دکتری در پژوهشگاه‌ها بر اساس سامانه نان
عکس : پذیرش دانشجوی دکتری در پژوهشگاه‌ها بر اساس سامانه نان
.

رضا نقی زاده ، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی گفت: بر اساس تاکیدات وزیر علوم در نشست امروز شورای عالی برنامه‌ریزی مقرر شد پژوهش دانشجو در موسسات پژوهشی و پژوهشگاه‌ ها به کلی با دانشگاه‌ها متفاوت و صرفاً در راستای حل نیاز‌های کشور مبتنی بر قرارداد و بخش صنعت یا همچنین نیاز‌های اعلام شده در سامانه نام باشد.وی تاکید کرد: همچنین به موسسات پژوهشی و پژوهشگاه‌ها این اجازه داده می‌شود که به صورت مشترک با دانشگاه دانشجوی دکتری پذیرش کنند و دانشجو بخشی از تحقیقات و پایان نامه خود را در موسسه پژوهشی بگذراند.

نقی زاده تاکید کرد پذیرش دانشجو در موسسات پژوهشی در دکتری هر ساله با هماهنگی معاونت پژوهشی وزارت علوم و معاونت آموزشی سهمیه موسسات و پژوهشگا‌ها تعیین و در دفترچه انتخاب آزمون سراسری اعلام خواهد شد. مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی هدف از دادن مجوز به موسسات پژوهشی برای پذیرش دانشجوی دکترا، تربیت دستیار پژوهشی برای موسسات و کمک به انجام طرح‌های پژوهشی کاربردی اعلام کرد.

مصوبات شورای گسترش 

شورای گسترش آموزش عالی برگزار شد جلسه شماره ۹۶۷ شورای گسترش آموزش عالی با حضور محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه که امروز (یکشنبه) در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد.

در این جلسه درخواست‌های مجوز برگزاری دوره در برخی واحد‌های دانشگاه پیام نور بررسی و با رعایت ملاحظات آمایش آموزش عالی و ساماندهی واحد‌های دانشگاه پیام نور، با پذیرش دانشجو در برخی واحد‌های این دانشگاه موافقت شد. در این جلسه همچنین آیین نامه یکپارچه تاسیس و راه اندازی پارک‌های علم و فناوری (بخش دولتی و خصوصی) به تصویب رسید.

شرکت کنندگان در این جلسه به بررسی آیین نامه ایجاد و تاسیس پردیس‌های بین الملل و ضوابط و شرایط تاسیس آن پرداخته و ضمن موافقت با کلیات آن موضوع ایجاد شعب و دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی را مورد تاکید قرار داده و مقرر شد آیین نامه جامع با رویکرد تبادلات بین الملل و تعاملات علمی به ویژه در کشور‌های منطقه در قالب کنسرسیومی تدوین شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین