با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
بازدید مدیران مدارس سمپاد از اولین شتاب‌دهنده زیست‌فناوری کشور
عکس : مدارس سمپاد
.

در دومین برنامه بازدیدهای «راهیان پیشرفت» صندوق نوآوری و شکوفایی، جمعی از مدیران و معاونان مدارس سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) از شتاب‌دهنده پرسیس‌ژن بازدید کردند.به گزارش ایسنا، دومین کاروان «راهیان پیشرفت» در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت «جهاد تبیین» و تأکید رئیس‌جمهور بر امیدآفرینی هر چه بیشتر در جامعه با معرفی دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان، با حضور جمعی از مدیران و معاونان مدارس دخترانه و پسرانه سمپاد تهران از یکی از شتاب‌دهنده زیست‌فناوری کشور بازدید کردند.

در جریان این برنامه از بخش‌های مختلف از جمله آزمایشگاه‌ها، خطوط تولید و تیم‌های مستقر در این مجموعه بازدید شد.

این شتاب‌دهنده به عنوان نخستین شتاب‌دهنده زیست‌فناوری پزشکی کشور در سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرد. زمینه فعالیت این شتاب‌دهنده، زیست‌فناوری دارویی و پزشکی، تولید محصولات مشتق از پلاسما، تولید سرم‌های درمانی، واکسن‌های انسانی و دامی، داروهای گیاهی، داروهایی با منشاء طبیعی و طب نوساختی (سلول‌های بنیادی) است.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، یکی از برنامه‌های این شتاب‌دهنده، جذب و به‌کارگیری نیروهای تحصیل‌کرده جوان و ایجاد فرصت‌های شغلی مبتنی بر شایستگی است. بازدید مدیران و معاونان مدارس دخترانه و پسرانه سمپاد تهران از این مجموعه دانش‌بنیان، زمینه مناسب برای تعامل هرچه بیشتر هر دو نهاد و همچنین، آشنایی دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه زیست‌فناوری با زمینه‌های کاری در این حوزه استراتژیک برای کشور را فراهم خواهد کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام