با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آغاز انتخاب رشته‌ آزمون دستیاری
عکس : آغاز انتخاب رشته‌ آزمون دستیاری
.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از آغاز فرایند انتخاب رشته محل پنجاهمین آزمون دستیاری خبر داد.

دکتر محمدمهدی نوروزشمسی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: فرایند انتخاب رشته‌محل آزمون دستیاری از صبح امروز آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۷ تیر ماه ادامه دارد. داوطلبانی که مجاز شده‌اند در این بازه زمانی می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی ادامه داد: پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی، روز پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در ۲۵ رشته تخصصی برگزار شد. بیش از ۱۳ هزار نفر، متقاضی شرکت در این دوره از آزمون دستیاری تخصصی بودند که از این تعداد، حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر در جلسه آزمون حضور داشتند.دکتر نوروز شمسی خاطرنشان کرد: نتایج اولیه پنجاهمین آزمون دستیاری،صبح چهارشنبه ۳۱ خرداد در سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر شد .

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره تعداد رشته‌محل‌های انتخابی خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند ۱۰۰ رشته‌محل در تمامی رشته‌های تخصصی انتخاب کنند. داوطلبانی که طرح خود را به پایان نرسانده‌اند، فقط مجاز به انتخاب رشته‌محل در رشته‌های تخصصی «بی‌هوشی» و «طب اورژانس» هستند. به عبارت دیگر تمام داوطلبان به جز افرادی که طرح خود را به پایان نرسانده‌اند، می‌توانند در تمام رشته‌های تخصصی، رشته‌محل انتخاب کنند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام دکتر ابوالفضل باقری‌فرد، معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ بیش از ۷۰۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته در پنجاهمین آزمون دستیاری رشته‌های تخصصی شده‌اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین