با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سوالات آزمون آیلتس پیش از امتحان لو رفته بود
عکس : سوالات آزمون آیلتس
.

عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره برگزاری آزمون آیلتس در کشور گفت: آزمون‌هایی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شوند با سلامت کامل برگزار شده و این سازمان از آزمون ساز‌هایی در دنیا است که آزمون‌ها را با نرخ بالایی از سلامت برگزار می‌کند.

او گفت: آزمون آیلتس یک آزمون بین‌المللی است که شنبه ۷ مرداد باید به صورت همزمان توسط مجریان بخش خصوصی در برخی کشور‌های منطقه برگزار می‌شد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: برگزارکننده اصلی آزمون آیلتس موسسه IDP است و این موسسه به ۳ شرکت در داخل کشور مجوز برگزاری این آزمون را داده و سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد این آزمون‌ها نقش نظارتی را به عهده دارد. باید توجه کرد برگزارکننده آزمون آیلتس شرکت‌های خصوصی بوده که کلیه مراحل اجرای آزمون را از تحویل سوالات تا توزیع و دریافت دفترچه سوالات و پاسخنامه‌ها بر عهده دارند و نقش سازمان سنجش آموزش کشور صرفاً نظارت بر اجرای صحیح این آزمون است.

وی با بیان این که بر اساس برخی اطلاعات به دست آمده ، سؤالات آزمون آیلتس قبل از برگزاری آزمون افشا شده اند، گفت: صبح روز برگزاری آزمون و پس از بررسی سؤالات آزمون، مشخص شد این سؤالات با سؤالات افشا شده مطابقت دارند. بر اساس وظیفه حاکمیتی از برگزاری آزمون جلوگیری شد و منشاء افشای سؤالات در حال بررسی است که می‌تواند در خارج یا داخل کشور باشد.رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: موسسه اصلی برگزارکننده و شرکت‌های عامل در داخل کشور موظف هستند حقوق داوطلبان را استیفا کنند که شامل برگشت کامل هزینه ثبت نام و یا نوبت‌دهی در آزمون‌های بعدی خواهد بود.

پورعباس با اشاره به فضاسازی‌های انجام شده، تأکید کرد: سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری این آزمون نیست و افشای سؤالات به این سازمان ارتباطی ندارد؛ بلکه شرکت‌هایی به نیابت از موسسه برگزارکننده آزمون آیلتس را برگزار می‌کنند و مجریان توسط این موسسه انتخاب شده‌اند و نقش سازمان سنجش منحصراً نظارتی است و به جهت حفظ حقوق داوطلبان و اعتبار کشور از برگزاری آزمونی که تقلب در آن محرز بوده، جلوگیری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان سنجش آموزش کشور در حفظ حقوق عامه داوطلبان در همه سطوح محکم ایستاده است و وظایف خود را به دقت انجام می‌دهد؛ اما متأسفانه برخی در داخل مغرضانه و با قلب واقعیت سازمان سنجش را متهم می‌کنند. در حالی که مجری برگزاری این آزمون سازمان سنجش آموزش کشور نیست.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مشکلات برگزاری آزمون آیلتس در کشور، گفت: آزمون‌هایی مانند تافل و GRE که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شوند، در سلامت و با استاندارد‌های کامل در حال برگزاری هستند؛ اما علی‌رغم دوره تعلیقی برای آزمون آیلتس این آزمون با مشکلات زیادی در ایران همراه بوده است که در این زمینه توافقاتی با IDP و برخی از مشکلات حل و فصل شده و برای سایر موضوعات مذاکراتی در حال انجام است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین