با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تمدید فرصت ثبت‌نام آزمون‌های دانش‌نامه تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی
عکس : تمدید فرصت ثبت‌نام آزمون‌های دانش‌نامه تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی
.

مهلت ثبت‌نام در آزمون‌ های دانش‌نامه تخصصی و فوق‌ تخصصی پزشکی برای دومین بار تمدید شد.فرصت مجدد ثبت‌نام در در آزمون‌های دانش‌نامه تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی از ساعت ۸ صبح امروز شنبه ۲۸ مرداد ماه آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح یکشنبه ۲۹ مرداد ماه ادامه دارد. پیش از تمدید این فرصت، مرکز سنجش آموزش پزشکی با انتشار اطلاعیه‌ای در روز شنبه ۲۱ مرداد ماه از تمدید مهلت ثبت‌نام در این آزمون‌ها خبر داد. بر این اساس، فرصت ثبت‌نام مجدد در آزمون‌های دانش‌نامه تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی همزمان با انتشار اطلاعیه آغاز شد و تا روز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه ادامه داشت.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، آزمون گواهینامه و دانشنامه فوق‌تخصصی، صبح پنج‌شنبه ۹ شهریور ماه به صورت الکترونیکی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی منتخب برگزار می‌شود. همچنین آزمون شفاهی نیز طی روزهای هجدهم و نوزدهم شهریور ماه برگزار می‌شود. دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، تبریز، کرمانشاه، اهواز، شیراز، زنجان، اصفهان، کرمان، مشهد، گیلان، همدان، البرز، یزد و زاهدان، بیرجند و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تهران میزبان برگزاری این آزمون‌ها هستند.

محل برگزاری آزمون شفاهی نیز در زمان اعلام نتیجه آزمون شفاهی به اطلاع داوطلبان می‌رسد. کارت ورود به جلسه آزمون روزهای ۷ و ۸ شهریور ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. آزمون کتبی دارای ۱۰۰ یا ۱۵۰ سؤال چند گزینه‌ای است. تعیین تعداد سؤالات با تشخیص هیات‌ممتحنه مربوطه و تائید دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی است.

حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی، کسب حداقل ۷۰ درصد کل نمره آزمون است. ملاک قبولی در آزمون شفاهی نیز کسب حداقل ۷۰ درصد از کل نمره آزمون شفاهی است. صرفا افرادی که در دو مرحله موفق به کسب ۷۰ درصد نمره آزمون شوند، به عنوان قبول نهایی معرفی می‌شوند.

فرصت ثبت‌نام داوطلبان شرکت در این آزمون‌ها از ۱۴ مرداد ماه آغاز شد و روز پنج‌شنبه ۱۹ مرداد ماه به پایان رسید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین