با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سرویس‌ پشتیبان‌گیری واتس‌اپ پولی می‌شود
عکس : سرویس‌ پشتیبان‌گیری واتس‌اپ پولی می‌شود
.

تاکنون گوشی‌های اندرویدی این قابلیت را داشتند که برای راه‌اندازی اولیه واتس‌اپ روی دستگاه فقط کافی بود وارد حساب‌ کاربری شوید، با انتقال فایل‌های پشتیبان‌گیری‌شده در فضای ابری به دستگاه جدید موافقت کنید و سپس چت‌ها، فایل‌های چندرسانه‌ای و هر چیز دیگری را بصورت رایگان دانلود و دریافت کنید.

اما طبق اعلام گوگل از ماه دسامبر سال جاری شرایط تغییر خواهد کرد و پشتیبان‌گیری از چت‌ها‌ی واتس‌اپ در حجم مصرف شده فضای ذخیره‌سازی ابری گوگل محاسبه خواهد شد.کاربران گوگل بصورت پیش‌فرض ۱۵ گیگابایت فضای ابری رایگان در اختیار دارند. این ۱۵ گیگابایت شامل داده‌های جیمیل، گوگل فوتوز و بسیاری دیگر از اپلیکیشن‌های گوگل بود که اکنون پشتیبان‌گیری از چت‌های واتساپ نیز به آن‌ها اضافه می‌شود. این اتفاق منجر به حجیم شدن فایل‌های شما می‌شود که برای حل این مشکل و جلوگیری از پر شدن فضای ابری خود سه راه‌کار پیش رو دارید:

اول اینکه پشتیبان‌گیری ابری را به‌طور کامل غیرفعال کنید. راه دوم کاهش حجم داده‌ها برای پشتیبان‌گیری است و سومین راه‌کار پرداخت هزینه ارتقای حافظه ذخیره‌‌سازی ابری خواهد بود.

غیرفعال کردن پشتیبان‌گیری از مسیر Settings > Chats > Chat Backup و قراردادن تنظیمات پشتیبان‌گیری Google Drive در حالت Never امکان‌پذیر است، اما ایراد این‌کار از دست رفتن تمام چت‌ها در صورت خرابی یا از دست رفتن گوشی شما خواهد بود.

استفاده از راهکار دوم که کاهش حجم داده‌ها برای پشتیبان‌گیری بود، آسان اما زمان‌بر است. شما باید به سراغ چت‌ها و فایل‌هایی بروید که فضای زیادی را اشغال می‌کنند.

اما در راهکار سوم شما می‌توانید با پرداخت ماهیانه ۱.۹۹ دلار به گوگل، ۱۰۰ گیگابایت به فضای ذخیره‌سازی ابری خود اضافه کنید تا خیالتان از هر بابت راحت شود. این راه‌کار ساده و مطمئن خواهد بود اما ماهانه یک هزینه‌ای روی دست شما می‌گذارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین