با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
واتس‌اپ روی قابلیتی شبیه AirDrop اپل و QuickShare اندروید کار می‌کند
عکس : واتس‌اپ

واتس‌اپ درحال کار روی قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌ها را با افراد نزدیک خود به اشتراک بگذارند. این ویژگی همانند QuickShare اندروید و ایردراپ iOS عمل می‌کند. این قابلیت در آخرین نسخه بتا واتس‌اپ در اندروید درحال آزمایش است و انتظار می‌رود در به‌روزرسانی‌های آینده برای عموم منتشر شود.

براساس اعلام سایت WABetaInfo، واتس‌اپ در حال بررسی قابلیتی است که به کاربران امکان می‌دهد فایل ها را به‌راحتی برای دیگران بفرستند. در آخرین نسخه بتای واتس‌اپ برای اندروید (2.24.2.20)، که در گوگل پلی موجود است، ویژگی جدید اشتراک‌گذاری فایل با افراد نزدیک وجود دارد و در به روزرسانی‌های آتی در دسترس خواهد بود. پیش‌ازاین، واتس‌اپ امکان ارسال فایل‌ها با حجم 2 گیگابایت را فراهم کرده بود.

قابلیت اشتراک‌گذاری فایل‌ها با افراد نزدیک در واتس‌اپ

برای استفاده از این قابلیت باید گوشی‌ها در نزدیکی هم باشند و هر دو باید صفحه People Nearby را برای ارسال یا دریافت فایل باز داشته باشند. اگر کاربر شماره تلفن شخص دیگر را نداشته باشد، گوشی آن‌ها برای یکدیگر قابل مشاهده نخواهد بود. همچنین فایل‌ها با رمزنگاری سرتاسری ارسال خواهند شد.

علاوه‌براین، برای درخواست اشتراک‌گذاری، یکی از دو نفری که می‌خواهد فایل‌ها را بفرستد، باید صفحه People Nearby را باز کرده و گوشی خود را تکان دهد. این ویژگی همانند اپلیکیشن Bump آیفون است. به نظر می‌رسد این قابلیت ارسال فایل‌ها تا 2 گیگابایت را پشتیبانی می‌کند.

چنین قابلیتی در زمان اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین گوشی‌های اندروید و آیفون می‌تواند مفید باشد. درغیر این صورت، استفاده از روش‌های اشتراک‌گذاری فایل در اندروید با QuickShare و ایردراپ در iOS آسان‌تر و سریع‌تر است. البته هنوز مشخص نیست که این قابلیت واتس‌اپ امکان اشتراک‌گذاری بین اندروید و iOS را فراهم می‌کند یا خیر.

چند مدت پیش نیز اعلام شد که QuickShare با Nearby Share ادغام شده است تا اکوسیستم اندروید در تمامی گوشی‌ها یکسان باشد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین