با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
سهام مالک اسنپ‌چت‌ پس از انتشار گزارش مالی ناامیدکننده، 30 درصد سقوط کرد
عکس : اسنپ‌چت‌,
.

سهام شرکت اسنپ پس از انتشار گزارش مالی سه‌ماهه چهارم سال 2023 سقوط کرده است. اسنپ زیان خالص 248 میلیون دلاری را برای سه‌ماهه پایانی 2023 گزارش کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بهبود یافته و زیان کمتری نسبت به پیش‌بینی تحلیلگران وال‌استریت است. بااین‌حال، اکنون سهام این شرکت 32.6 درصد کاهش یافته است.به گزارش سرویس اخبار شبکه های اجتماعی سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو براساس گزارش CNBC، مالک اسنپ‌چت اعلام کرد درآمد سه‌ماهه چهارم با افزایش 5 درصدی، به 1.36 میلیارد دلار رسیده و زیان خالص این شرکت نیز نسبت به سال قبل 14 درصد بهبود یافته است. اسنپ اخیراً در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران گفت که ناآرامی‌های خاورمیانه منجر به این کاهش رشد شده است.

وضعیت مالک اسنپ‌چت در سه‌ماهه چهارم 2023

مدیرعامل اسنپ با لحنی خوش‌بینانه گفته است: «2023 یک سال مهم برای اسنپ بود، زیرا ما تجارت تبلیغاتی خود را متحول کردیم، به گسترش جامعه جهانی خود ادامه دادیم و به 414 میلیون کاربر فعال روزانه رسیدیم.» اما با توجه به آمارها، میانگین درآمد اسنپ از هر کاربر 3.29 دلار در مقابل 3.33 دلار مورد انتظار اسنپ برای بازگشت از رکود در بازار تبلیغات دیجیتال بود.

از سویی، گزارش مدیرعامل این شرکت زمانی منتشر شده است که یک روز قبل آن، اسنپ اعلام کرد که 10 درصد از کارکنان خود، یعنی حدوداً 500 نفر را اخراج می‌کند. این کاهش‌ها نشان می‌دهد که این شرکت همچنان می‌خواهد هزینه‌های خود را کاهش دهد. این شرکت در سال 2022 نیز 20 درصد از نیروهای خود، حدوداً 1200 نفر را اخراج کرده بود. به‌طور کلی، ممکن است سرمایه‌گذاران از عملکرد اسنپ ناامید شوند، چرا که سود شرکت رقیب آن، یعنی متا در سال گذشته میلادی در مدت مشابه حدوداً 200 درصد رشد داشته است.

در سه‌ماهه جاری میلادی، اسنپ انتظار دارد تعداد کاربران فعال روزانه به 420 میلیون نفر افزایش یابد. این شرکت رشد درآمد سالانه بین 11 تا 15 درصدی را برای سه‌ ماه اول سال 2024 پیش‌بینی کرده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام