با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آخرین آپدیت امنیتی ویندوز ممکن است VPN را مختل کند
عکس : آپدیت امنیتی ویندوز

وبسایت بلیپینگ‌کامپیوتر نخستین منبعی بود که بروز این مشکل را در ویندوز 11، ویندوز 10 و ویندوز سرور 2008 به بعد گزارش کرد.

به گزارش سرویس اخبار نرم افزار سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا مایکروسافت می‌گوید به‌روزرسانی‌های امنیتی آوریل برای ویندوز ممکن است VPN را مختل کند. این شرکت درباره این به‌روزرسانی وضعیت نوشت: «دستگاه‌های ویندوز ممکن است پس از نصب به‌روزرسانی امنیتی آوریل 2024 (KB5036893) یا به‌روزرسانی پیش‌نمایش غیرامنیتی آوریل 2024 با مشکل اتصال VPN مواجه شوند». مایکروسافت در حال کار بر روی اصلاح آن است. به گزارش ایتنا و به نقل از انگجت، وبسایت بلیپینگ‌کامپیوتر نخستین منبعی بود که بروز این مشکل را در ویندوز 11، ویندوز 10 و ویندوز سرور 2008 به بعد گزارش کرد. گزارش‌های کاربران در ردیت متفاوت بوده است؛ برخی از نظر دهندگان می‌گویند که VPN‌های آنها پس از نصب به‌روزرسانی همچنان کار می‌کند و برخی دیگر ادعا می‌کنند که اتصال‌های رمزگذاری‌شده آنها واقعاً قطع شده است. مایکروسافت توضیح داده است: «ما در حال کار برای یافتن راهکاری برای آن هستیم و در نسخه آینده به‌روزرسانی را ارائه خواهیم کرد».

آخرین آپدیت امنیتی ویندوز ممکن است VPN را مختل کند
عکس : آخرین آپدیت امنیتی ویندوز ممکن است VPN را مختل کند

فعلاٌ تنها راهکار موجود حذف نصب (uninstall) همه به‌روزرسانی‌های امنیتی است. در چنین شرایط ناخوشایندی برای مدیرعامل ساتیا نادلا، او هفته گذشته گفت که از مایکروسافت می‌خواهد «امنیت را بالاتر از چیزهای دیگر» قرار دهد.

حداقل یکی از کاربران ردیت مدعیست که حذف نصب و نصب مجدد برنامه VPN مشکل را حل کرده است، بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد که قبل از اقدامات جدی‌تر این روش را امتحان کنید.

اگر تصمیم به حذف به‌روزرسانی‌های امنیتی دارید، مایکروسافت به شما روش آن را گفته است. این شرکت در یادداشت‌های مربوط به وصله‌های خود نوشت: «برای حذف LCU پس از نصب بسته SSU و LCU ترکیبی، از گزینه خط فرمان DISM/Remove-Package با نام بسته LCU به عنوان آرگومان استفاده کنید. شما می‌توانید نام بسته را با استفاده از این دستور پیدا کنید: DISM /online /get-packages».

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین