با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کلاهی که ژاپنی‌ها سر گوگل گذاشتند
عکس : Keycap کلاهی که ژاپنی‌ها سر گوگل گذاشتند
.

گروهی از مهندسان گوگل ژاپن کلاهی شبیه به دکمه‌ی کیبورد موسوم به Keycap ساخته‌اند. این محصول با ۶ حسگر جهت کلاه را تشخیص می‌دهد. سپس ازطریق بلوتوث به Gboard گوشی متصل می‌شود و حروف را تایپ می‌کند.

گوگل کیبورد یادشده را تولید نمی‌کند؛ بلکه پروژه‌ی Gboard CAPS یکی دیگر از ایده‌های سرگرمی گوگل ژاپن برای کیبورد گوگل است. سال گذشته نیز، ژاپنی‌ها کیبورد تک‌ردیفه‌ای به طول حدود ۱٫۵ متر موسوم به Gboard Stick Version ساخته بودند.گفته می‌شود که هدف از این ایده‌ها تبلیغ اپلیکیشن Gboard ژاپنی است. بااین‌حال، به‌نظر می‌آید که گوگل ژاپن به این ایده جنبه‌ی واقعی و کاربردی داده است.

کلاهی که ژاپنی‌ها سر گوگل گذاشتند/ عکس

پروژه‌ی Gboard CAPS از گوگل تأییدیه‌ی رسمی ندارد؛ اما مهندسان بخش ژاپنی شرکت همه‌ی آنچه برای ساخت این کلاه نیاز است، ازجمله نرم‌افزار و سخت‌افزار و روش ساخت را به‌صورت متن‌باز در GitHub دردسترس قرار داده‌اند.

چگونه با کلاه یادشده می‌توان تایپ کرد؟ درون کلاه حسگر زاویه‌سنج شش‌محوره‌ای قرار دارد که موقعیت کلاه را تشخیص می‌دهد. فرد کلاه را به چپ و راست می‌چرخاند. هر زاویه نمایانگر حرف خاصی است. سپس، فرد بالای کلاه را فشار می‌دهد تا کاراکتر را وارد کند. این کیبورد ازطریق بلوتوث به گوشی یا لپ تاپ متصل و با باتری ۳٫۷ ولتی تغذیه می‌شود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین